Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falujące światło wnętrza po zamknięciu samochodu


marcello1.9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio padł mi aku choć jest tegoroczny a wszystkie urządzenia były wyłączone. Zauważyłem, że po opuszczeniu auta nawet po dłuższym czasie świeci się lampka w podsufitce. Po określonym czasie gdy lampka powinna zgasnąć przygasa do zera i zapala się z powrotem i tak okresowo cały czas. Gdy zamknę samochód światło w podsufitce faluje tzn. przygasa do zera i zapala się z powrotem non stop.  nigdzie nie znalazłem takiego problemu.  Odłączałem aku,  po ponownym podłączeniu sprawa się powtarza. 

Dodam, że miałem oświetlenie wnętrza led. tylko, że ponad rok jeżdżę i nie było problemu.  Po wymianie żarówek z Led na normalne efekt ten sam.  Stukanie w lampki, przekaźniki pod kierownicą, moduł komfortu nic nie reaguje.

Drzwi działają dobrze, krańcówki sprawne, żadnych błędów na desce rozdzielczej. Kierunkowskazy normalnie migną przy zamykaniu czyli wszystko powinno być ok. Ewidentnie gdy lampka w podsufitce się ponownie zapala słychać pykanie z modułu komfortu pod nogami kierowcy.  Po wyjęciu wszystkich żarówek moduł i tak pyka.  

Nawet przy zamkniętym samochodzie i wyjętych żarówkach oświetlenia wnętrza MK pyka i nie gaśnie podświetlenie awaryjnych czyli nie przechodzi w normalny stan zamknięcia.  Pewnie bierze jeszcze spory prąd.

Modół komfortu 8E0959433AR wersja 26/2003.

Czy konieczna jest wymiana lub naprawa modułu komfortu czy wina leży gdzieś indziej??

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś zwarcie na przewodach

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zwarcie to by jakiś błąd wyskoczył raczej.  I gdzie to zwarcie jak wszystko niby działa. Ruszałem gumami między drzwiami a karoserią i nic. Padałem pobór prądu po tym jak padł mi aku a  jeszcze dzień przed tymi zjawiskami.  Przy zamkniętym i wszystko wyłączone było 10mA a gdy czerwona lampka alarmu miga w drzwiach prąd skakał do 15mA więc raczej ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mam jeszcze zrobione lampki led w drzwiach pod krańcówki w zamkach, ale działa normalnie.  Jakby jakaś krańcówka nie działała to bym zauważył na desce, albo migające lub zapalone światło przy otwartych drzwiach z przekręconym zamkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...