Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 AFF - modyfikacje.


nevi

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo, witam wszystkich. Od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem AUDI. Przez pewne nieporozumienie kupiłem B5 1.9 AFF 75km. Auto jest bardzo zadbane z zewnątrz jak i w środku więc nie żałuje - na pewno warte swojej ceny. 

Od dłuższego czasu czytam i czytam o tych silnikach i rzekomo te 1.9 75, 90 i 110 km to wszystko to same silniki tylko że zdławione. Chce podnieść moc swojej audicy, nie chce robić jakiegoś demona polskich dróg tylko 110-125km by spokojnie wystarczyło. Oczytałem się sporo na te tematy i jedni mówią, że wystarczy tylko wymiana wtrysków + aktualizacja komputera, inni że można podnieść samym komputerem, jeden z mechaników powiedział że nie ma co bo szkoda samochodu. Chciałbym dowiedzieć się coś więcej na ten temat, co zrobić aby bezpiecznie podnieść moc, czy to faktycznie te same silniki bo z tego co czytałem to ten AFF to 1Z czy AFN już nie wiem dokładnie. Bardzo dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aff i 1z to jest to samo als zdawione programowo, natimiast afn konstrukcyjnie slupek ten sam ale ma dwumas i wieksze wtryski oraz pompe z wysoka fala i wydajnjesze turbo ze zmienna geometria, jesli chcesz to zmina kompa na 1z i masz 90km a jakies 110km to wizyta u tunera, jesli chcesz wiecej to wtryski od afn. Ale masz pompe z niska fala i to turbo wiec bez szalenstw ale ze 120km powinno byc, zalezy od kondycji wszystkich elementow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondycja silnika za pewne nie jest zła, bo jeśli ktoś jeździł 75 koni to nie miał czym poszaleć więc stawiam że nie jest obciążony a silnik czyściutki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze to nie jedzie.

Zajezdzic mozna 20konny silnik tak samo jak ten 200konny...

Zrob jak kolega wyzej napisal pamietaj o tym ze aby uzyskac setup z afn musisz przejsc na vnt bo u siebie masz turbo bez zmiennej geometrii.

Swoja droga nie wiedzialem ze ktos tak skaleczyl a4 dajac jej tak marny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marny czy nie marny - czytałem, że to wszystko samo tylko różni się osprzętem od innych 1.9 TDI więc tyle z głowy. Silnik to 1Z (prawdopodobnie) a o modyfikacje nie ciężko. Mi akurat te 120/130 KM wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFF to jest Ahu różniące się tylko kompem i skrzynia biegów. Wiem bo sam mam. U mnie podniosłem do około 105 km. Tuner wgrał mi program od ahu lekko podkręcony. Fajne jest tylko to ze ten samochód ma kurtka skrzynie i w trybie miejskim spalanie nie przekracza 6l gdzie afn potrafi 8l połknąć. Tylko ze pretkosc maksymalna to 170km wiec optymalna na autostradzie to 110km wyżej wzrasta spalanie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...