Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz łańcucha, błąd P0012 po wymianie czujnika.


arturo77lbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kupiłem auto z wymienionym napinaczem ( nie orginał) ,po jakimś miesiącu zauważyłem wyciek z gòrnej czesci silnika.Po dokładnych ogledzinach okazało się ze cieknie z kostki plastikowej (przy wtyczce) od czujnika napinacza.I teraz pojawia sie problem po wymianie samego czujnika wyciek znikł całkowicie ale co 15 km pojawia mi się bład P0012,podmieniałem czujniki,teraz jest z orginału (1,8 T bfb a4 b7).Dodam ze auto nie straciło mocy i nic sie nie dzieje niepokojącego.Po skasowaniu błedu 15 km i wraca (dodam ze jak robie trasę 200 km zapala sie dopiero po zgaszeniu i uruchomieniu ponownie silnika.Na starym cieknacym czujniku bład nie wyskakiwał.Jakieś rady? Napinacz nowy i działa bez zarzutu nie chciałbym go wymieniać.pozdro.

IMG_20170720_161042-459x816.jpg

IMG_20170720_161118-459x816.jpg

Edytowane przez arturo77lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik w napinaczu odpowiada za pseudo zmienną fazę rozrządu, steruje opóźnieniem wałka ssącego co by emisja spalin była mniejsza, z czujnikiem czy bez nie odczujesz żadnej różnicy, jest o tym temat na forum poczytaj, ja proponuję wywalić ten czujnik programowo w ECU i po problemie.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam przypadek po wymianie napinacza na SWAGA. Ciekło z cewki napinacza. Po podmianie na oryginalną cewkę wywalało błąd. Mimo że cewki wyglądają podobnie, różnią się.
Problem rozwiązało uszczelnienie cewki pastą reinz, trzeba ją tylko dokładnie oczyścić wcześniej[emoji5]

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...