Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Avant - wycieraczka tylnia


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

G

amling

mam prośbę, jak wymienia sie pióro wycieraczki z tyłu??

podpinam się pod pytanie, w jaki sposób można zdemontować wycieraczkę? Nie działa mi spryskiwacz, dysze wyglądają fatalnie i wydaje mi się, że to ich wina. Czy mogę w jakiś inny sposób nie odpinając wycieraczki sprawdzić czy podawany jest płyn na tylną szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jak chcialem wymienic w Boschu tylna wycieraczke to zadnej nie dopasowali bo jakies inne jest mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na przyszłość dla tych którzy uważają że "ten typ tak ma" :polew: to wina docisku tam gdzie ramie się zgina, zawias zbiera się brud i to on powoduje mniejszy docisk pióra do szyby mi też dobrze nie zbierało więc kupiłem nowe pióro po założeniu byłem zły że kupiłem badziewie bo dalej tak samo było ale dokładniejsze oględziny pozwoliły jednak ustalić przyczynę i teraz nawet wycieraczka marketowa za 10zł bardzo dobrze ściera całą tylną szybę. Minus jest taki że w zimie trzeba psiknąć oleju albo wd częściej wiadomo sól itp albo tylko kilka raz podnieść i opuścić efekt taki sam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zonka z wycieraczka tylnej szyby. W żaden sposób nie potrafie jej zmusić do dokładnego oczyszczania szyby. Zmieniałem samą wycieraczkę, pomogło na jakiś miesiąc. Samo ramie nie jest nigdzie uszkodzone czy oberwane. Panowie, czy w Waszych avantach też tak jest? Może ten typ "tak ma"?

I ja mam taki sam problem jak kolega. Wycieraczka kupiona w ASO i dobrze nie zbiera. Takie autko, a tu trzeba się pogodzić z taką przypadłością - normalnie idzie się załamać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZeeBee przeczytaj co napisałem wyżej chwilka roboty i problem znika :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popodnosiłem pare raszy wycieraczke i rzeczywiści jakby było troszke lepiej, ale nie dużo... :kwasny:

Spróbuje tam czymś psiknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mankament tylnego zawiasu dostaje się tam za dużo zanieczyszczeń przez co jest za mały docisk tak jak opisałem wyżej :decayed: mały zabieg i problem znika w zimę niestety trzeba zrobić go częściej sól woda itp ale ja nie narzekam a szyba czyściutka z tylu aż miło się patrzy we wsteczne lusterko :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam problem z tylną wycieraczką, ale trochę innej natury. Polega on na tym, ze wycieraczka zamiast płynnie przesuwać się z lewej na prawą, robi to na kilka razy, tzn. jedzie sobie 20cm zatrzymuje sie, zaraz znowu ruszy i tak jeden cykl wycierania rozkłada sobie na 5 razy. Wie ktoś o co z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum było to już opisywane kilka razy masz silniczek i zębatki do czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam problem z tylną wycieraczką, ale trochę innej natury. Polega on na tym, ze wycieraczka zamiast płynnie przesuwać się z lewej na prawą, robi to na kilka razy, tzn. jedzie sobie 20cm zatrzymuje sie, zaraz znowu ruszy i tak jeden cykl wycierania rozkłada sobie na 5 razy. Wie ktoś o co z tym chodzi?

to samo mialem z przednimi ...pech chcial ze akurat wracalem z dlugiej trasy i zaczol padac deszcz... koszmar :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Powiecie mi koledzy czy od ktorego autka segmentu Audi VW bedzie pasowalo ramie typu "AERO" na tylna szybe....

W tym momenci mam u siebie w avancie (b6) plastykowe ramie pod zwykla wycierake...chcialbym je zamienic na "aero" - przy tzw okazyjnej wymianie silniczka wycieraczki - cieknie jak stara lambadziara :/ (albo wymiana silniczka ...albo zestaw naprawczy z modelu A6C5 - taki testowalem i taki dziala w A6stce - pytanie czy w A4 zadziala) ??

Macie jakies numery ramion pod wycieraki aero lub nr zestawu naprawczego dla silniczka tylnego wycieraka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Powiecie mi koledzy czy od ktorego autka segmentu Audi VW bedzie pasowalo ramie typu "AERO" na tylna szybe....

W tym momenci mam u siebie w avancie (b6) plastykowe ramie pod zwykla wycierake...chcialbym je zamienic na "aero" - przy tzw okazyjnej wymianie silniczka wycieraczki - cieknie jak stara lambadziara :/ (albo wymiana silniczka ...albo zestaw naprawczy z modelu A6C5 - taki testowalem i taki dziala w A6stce - pytanie czy w A4 zadziala) ??

Macie jakies numery ramion pod wycieraki aero lub nr zestawu naprawczego dla silniczka tylnego wycieraka ??

http://www.a4-klub.pl/smf/audi_a4_b7_avant_moze_i_b6_wymiana_tylniej_wycieraczki_na_wycieraczke_z_q-t122629.0.html :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Powiecie mi koledzy czy od ktorego autka segmentu Audi VW bedzie pasowalo ramie typu "AERO" na tylna szybe....

W tym momenci mam u siebie w avancie (b6) plastykowe ramie pod zwykla wycierake...chcialbym je zamienic na "aero" - przy tzw okazyjnej wymianie silniczka wycieraczki - cieknie jak stara lambadziara :/ (albo wymiana silniczka ...albo zestaw naprawczy z modelu A6C5 - taki testowalem i taki dziala w A6stce - pytanie czy w A4 zadziala) ??

Macie jakies numery ramion pod wycieraki aero lub nr zestawu naprawczego dla silniczka tylnego wycieraka ??

http://www.a4-klub.pl/smf/audi_a4_b7_avant_moze_i_b6_wymiana_tylniej_wycieraczki_na_wycieraczke_z_q-t122629.0.html :wink4:

Ze tez tego nie widzialem :/

Az mi głupio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...