Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] problem z silnikiem


Nowak50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio w trasie zapalila się kontrolka min oleju, zjechalem po paru km otwieram maske a tam wszedzie olej, okazalo sie ze rurka od bagnetu pękla i wyrzucilo olej i tutaj moje pytanie czy moglo sie tak stac z powodu zapchanej odmy ? Egr leci w dolocie tez widac olej. Planuje wyczyscic caly dolot od egr do turbiny, wymienic wszystkie uszczelnienia, wymienic egr, wymienic wezyki od podcisnienia, wymienic olej z filtrami, czy to wystarczy aby uniknac kolejnej takiej sytuacji ? Obecnie jezdze na motulu 5w30 a planuje zalac 5w40 ktory olej bedzie lepszy ? Dodatkowo zauważyłem ze przy gwaltownym przyspieszaniu pusci czarnego dymka i slychac swist turbiny, czego moga byc to objawy ?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknalem pod maske i w dolocie jest mgielka olejowa, turbina sucha na zewnatrz, egr troche zawalony nagarem a w rurce od odmy jest takze mgielka olejowa wiec powinna byc drozna

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękło prowadzenie bagnetu to pękło i już , wymień na nowe i już po co kombinować .

Nie nie mogło pęknąć od zapchanej odmy ( wypchnęło by bagnet najwyżej ) 

"Planuje wyczyscic caly dolot od egr do turbiny, wymienic wszystkie uszczelnienia, wymienic egr, wymienic wezyki od podcisnienia, wymienic olej z filtrami, czy to wystarczy aby uniknac kolejnej takiej sytuacji ?"

Te elementy nie miały wpływu na rozpad "rurki" bagnetu ale możesz to zrobić co planujesz nie zaszkodzi .

5/30 czy 5/40  bez znaczenia ważne by norma się zgadzała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Uszczelnienia zamierzam wymienic bo i tak ciekna. A wiesz moze czy w AWX po okreceniu korka wlewu oleju powinna chlapac mgielka z oleju i dmuchac bialo przezroczystym dymkiem? Nie wiem jak inaczej to nazwac.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Nowak50 napisał:

 A wiesz moze czy w AWX po okreceniu korka wlewu oleju powinna chlapac mgielka z oleju i dmuchac bialo przezroczystym dymkiem? Nie wiem jak inaczej to nazwac.

Tak , PD-ki tak mają i to normalny objaw :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie troche uspokoiles [emoji846]

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...