Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Doświetlanie zakrętów


plotik

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coraz więcej samochodów posiada taką funkcję. W większości , realizowane jest to halogenami i stąd pomysł czy czegoś podobnego nie wyrezać u siebie w :audi:

Czy ktoś z was próbował coś takiego robić i czy w ogóle jest sens się w to bawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... pomocne to może i jest ale wygląda moim zdaniem prześmiesznie i beznadziejnie...

Zresztą szczerze mówiąc nie wiem czy takie doświetlanie halogenami coś w ogóle daje.

Raz jechałem fiatem z taką funkcją i mnie to poprostu rozpraszało, a dużej poprawy świecenia nie widziałem.

Wydaje mi się że jak są dobre światła to doświetlanie zakrętów nie jest potrzebne.

BTW. Ciekawe co mówią przepisy na temat doświetlania zakrętów, bądz co bądz dzieje sięto za pomocą świateł przeciwmgielnych a ich używanie podczas dobrej przejrzystości powietrza jest zabronione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie nic tak nie śmieszy jak widzę Fiata Punto w którym świeci się jeden halogen przy włączonym migaczu hehehe , niezła obora :decayed:

dokładnie :polew:

tez mi sie wydaje ze to za wiele nie daje a smiesznie wyglada jak masz xenon i włacza ci sie żółciutki halogenik :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie a ja uwazam ze to calkiem fajna sprawa muj starszy ma paska z 2008 z bi xenon skretny +doswietlanie zakretow i uwazam ze to po mimo naprawde dobrych swiatel jast naprawde pomocne i praktyczne , jezdze tym autkiem troche i to szczegulnie nocami wiec mam porownanie :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale tam jest to calkiem inaczej rozwiazane. Skreca xenon a nie zapala sie na dole halogenik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie odpuszczę ten temat. Ostatnio widziałem coś takiego w nowej c-klasie i rzeczywiście wygląda to delikatnie mówiąc-śmiesznie .Z drugiej strony nie chodzi o wygląd a o funkcjonalnośći bezpieczeństwo W naszych furkach ten halogenik jest dosyć mały i efekt doświetlenia może być mizerny, a w skodzie i mietku są całkiem pokaźnych rozmiarów. Skrętne reflektory to już mega wypas , ale poza zasięgiem rezacza amatora :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne Fiat czy Mercedes jak się zapala dolny halogen na skrzyżowaniu w mieście to zawsze jest qpa.Takie rozwiązanie jak w Passacie czy w większości modeli BMW z bi xenonem gdzie światło, które doświetla jest białe i na prawdę można to docenić jadąc nocą krętą leśną droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie odpuszczę ten temat. Ostatnio widziałem coś takiego w nowej c-klasie i rzeczywiście wygląda to delikatnie mówiąc-śmiesznie .Z drugiej strony nie chodzi o wygląd a o funkcjonalnośći bezpieczeństwo W naszych furkach ten halogenik jest dosyć mały i efekt doświetlenia może być mizerny, a w skodzie i mietku są całkiem pokaźnych rozmiarów. Skrętne reflektory to już mega wypas , ale poza zasięgiem rezacza amatora :(

Ilekroć wychodzę z roboty, to mam ochotę, mechaniora opierdzielić, że nie posprawdzał żarówek na przeglądzie. Tak to wygląda. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...