Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie a4


yahoooo85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam takie pytanko.Wyszła mi ruda na klapie bagażnika i chce to zrobic przed zimą,sa to dwa bąble ok 2 cm średnicy już to spolerowałem do gołej blachy i teraz mam pytanko w jakiej kolejności zabrac sie do pracy.Mam zakupione 1.Lakier metalik dobrany pod kolor Ly1x

 2.Farba gruntująca szara

3.Lakier bezbarwny Klar

4.Rozpuszczalnik do cieniowania 2k hs spray 

5.Preparat na rdze Super rost killer 

6.Szpachla wykończeniowa  

Ja bym zrobil to tak po spolerowaniu zapodać tego rosta na rdze poźniej szpachla i polerka poźniej Lakier podkładowy,po wyschnięciu lakier bazowy następnie lakier clar i na świeży clar ten rozpuszczalnik 2k do cieniowania co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wymień klapę, niebita w kolorze i nie zobaczysz żadnej rdzy. Pierwsza aukcja

http://allegro.pl/klapa-tyl-audi-a4-b6-ly1x-wysylka-i6006931457.html

Najlepiej zmierzyć czujnikiem osobiście. Podkłady epoksydowe czy cud preparaty, nikt ci nie zagwarantuje że za rok lub dwa się nie pojawi

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci kolego że troche poszperałem za klapami w moim przypadku to akurat kombi i nic sensownego nie znalazłem oglądałem juz chyba z pięć klap i każda na zdjęciach i opisie ok a na żywo już widać zaczątki rudej jak nie przy szybie to w miejscu pod tablicami rej.wiec postanowiłem narazie na własna ręke to podreperowac tym bardziej że tej rudej jest naprawde mało i tylko powierzchownie.Poprzedniemu właścicielowi ciekło z tylnego spryskiwacza i woda się tam zbierała i dwa purchle wlasnie wyszly.Wiem że gwarancji nie ma ze za jakis czas znowu wylezie ale trudno zaryzykuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to pozbyć się ognisk rdzy do gołej blachy, od wewnętrznej strony używalem środka do konserwacji statków. Zaraz po odtluszczeniu malujesz podkładem. Kolor podkładu jest ważny, musi być taki sam jak na reszcie auta, srebrny to bardzo trudny kolor by nie było widać. Odwadniacz też mile widziany. Na yt znajdziesz masę poradników krok po kroku

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio chcesz kłaść szpachlę na lakier bezbarwny  czy se jaja robisz ???

Patrzę po kolejności numeracyjnej.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie tam tylko kolejno wymienilem co mam.A kolejnośc myśle ze taka 

1.Odrdzewiacz rost kiler 

2.Szpachla

3.Podkład 

4.Lakier bazowy

5.Clar

6.Rozpuszczalnik do cieniowania 

7.Pasta polerska 

Edytowane przez yahoooo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szpachel siada i pęka, dawaj go jak najmniej. Alu szpachel chyba najlepszy

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...