Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Za mała wycena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam znajoma z pracy na parkingu uszkodziła mi auto błotnik do wymiany, zderzak przerysowany, lampa zadrapana, pan z Hesti wyliczył szkode na 1240 zł dla mnie to śmieszne pieniądze od razu powiedziałem mu ze daje auto do serwisu i on tak napisał , mam pytanie czy mogę domagac sie zwrotu kosztu przejazdu ( aso jest 30 km od mojego domu) i słyszałem od kolegi nie wiem czy to prawda ze w aso auto jak ma przekroczone 6 lat to jak przekroczy naprawa koszt wyceny to mam płacić z własnej kieszeni . Wiem ze sama lampa kosztuje w aso 870 zł a gdzie wymiana błotnika malowanie i cieniowanie drzwi o zderzaku już nie wspomnę , pomóżcie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ASO niech ci zrobią swoją wycenę naprawy i niech prześlą to do Hesti do zaakceptowania

Ja tak zrobiłem bo dostałem wycene z HDI na 1800 zł a w ASO zrobili na prawie 5000 i w zasadzie HDI przystało bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wziełeś kasę starczyło ci na naprawę ,ja dobrze ze znalazłem babe po długich poszukiwaniach i przyznała sie tak bym musiał płacić z własnej kieszeni za 2 miesiace płace ac pozdr.[br]Dopisany: 23 Styczeń 2009, 21:36_________________________________________________ Ta hestia to oszuści szwagier w Mercedesie coupe 93 r miał błotnik do wymiany zderzak lampe , kierunek i dostał 4 tyś. z pzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie to powiedzieli mi ze najpierw ta pani musi przyznac sie do winy te oświadczenie co mam to mozna sobie wiecie gdzie wsadzić a wycana szkody auta w aso powiedzieli mi 200 zł , więc zadzwoniłem do hesti to już niby wysłali tej babie druki do podpisania ( ciekawe kiedy przyjda) dlatego koledzy przestrzegam chociaż małe otarcie trzeba wzywac policje bo za 2 dni może sprawcy coś sobie odwidzieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz ja myślałem że wzywałeś policję bo ja wzywałem i nie miałem żadnych problemów później w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja 1 stłuczka a na dodatek to ta baba robi w mojej firmie mówiła ze sie dogadamy ,jeszcze napisze ci numer za tydzien czasu cofała i przywaliła dziewczynie w drzwi Fiesty , wciagu 2 tygodni 2 stłuczki na parkingu aż strach zostawiać auto zrobi sie ciepło to jezdze rowerem bo mam blisko, dziewczynie powiedziała ze miała zaparowana szybe a mi ze zamarznieta i to kobieta na stanowisku (kierowniczka) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie problemów z wyceną, kalkulacją naprawy -służę pomocą na priv.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj byłem w serwisie zrobiłem kosztorys za swoje pieniazki trwało to 5 min. i zapłaciłem 200 zł. wyszło 4,5 tyś zł .a wczesniej hestia wyceniła mi na 1200 zl zadzwoniłem do hesti to baba kazała mi odesłac ksero , ciekawe czy moge sie starac o zwrot kosztorysu mam fakture imienna pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się starać żeby ci oddali kasę za to że dali ud...y z wyceną i musiałeś zrobić inną na swój koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura w takim razie powinna byc wystawiona na hestia.

Wówczas mogliby się pokusić o zwrot kosztów.

A propos, trochę drogi ten kosztorys :/

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo drogi zajęło mu to z 5 minut przepisał z wyceny hesti i juz .[br]Dopisany: 21 Luty 2009, 11:33_________________________________________________Witam to ja naprawili mi autko w aso nic nawet nie widac jeszcze oddali zderzak który jest troche otarty nawet nie widac mysle ze go sprzedam , autko wymyli dodali ramki na tablice rejstracyjne jestem zadowolony , a hestie wyszła fakturka na 5600 a mi chciał dac 1200 zł ,polecam aso bez szpachlowania itp. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem w tył na szczęście :chytry: w Żony Yariskę a nie moje A4 i w HDI wycenili uszkodzony pas tylny, reflektor, klapa bagażnika i podłoga bagażnika na 1789zł z robocizną i już mi na miejscu wciskali kasę do ręki a ja oddałem do ASO i skasowali ich na 7600zł i łykneli tą fakturę jakby mi dali z 5000 zł to może bym sam naprawiał ale z taką wyceną to nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI warta dawał 1890zł a serwis bagatela 13256zł . I zrobiłem tak że naprawiłem na własny rachunek i przedstawiłem i rachunek na tak sama kwote co serwis mi dawał na 13256zł .Oczywiste Warta zakwestionowała ta kwotę żądająć nie rachunku tylko Faktury VAT . O dałem saprawe do D.A.S już na pierwszej rozprawie pani sędzina sie pytała panią prawnik z warty czym się rożni faktura VAT od rachunku oprócz VATU .Ze to klient ma prawo naprawić sobie auto gdzie mu się podoba , oni twierdza i upierają się że chcą rachunek VAT , na części dostali rachunek VAT , i że oni maj podpisane ze serwisami autoryzowanymi od 180zł do 1000zł ( to mi się najbardziej podobało ) za element a taki zwykły od 50zl do 80zł . 3 razy wygrałem sprawę a Warta dalej upiera się przy swoim stanowisku i non stop odwołuje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...