Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0TDI BRE problem z nagrzewaniem się silnika


Rafa(ł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Kilka m-cy temu wymieniłem termostat bo silnik nie trzymał temperatury. Termostat zakupiony z tej aukcji.  http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5965826102

Pomimo nowego termostatu, silnik rozgrzewa się do max.86,4st.C (taką wartość pokazał komp podłączony) i za cholerę więcej nie pójdzie. Przy temperaturze zewnętrznej jaka jest obecnie rano muszę przejechać czasem nawet do 10km.by silnik dobrze się zagrzał. Gdy złapie tę temp.utrzymuje się ona.  Jednak nie pokoi mnie tak długi czas nagrzewania się silnika.

Z tej samej aukcji znajomy kupował do silnika 1,9 TDI AVF i jego silnik nagrzewa się błyskawicznie (max.3km)

Co może być nie tak? Ręce opadają mi do samej ziemi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wihajster napisał:

może masz egr nieaktywny..

Co ma egr do nagrzewania się silnika?

Nie wydaje mi się by egr miał coś z tym wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR cofając spaliny wpływa na szybsze nagrzewanie silnika. Kiedy spaliny nie wracają silnik dłużej się nagrzewa.  

Najprościej mówiąc :-) 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok., faktycznie egr może mieć coś wspólnego z czasem nagrzewania się silnika ale jednak w moim przypadku to chyba nie on stanowi problem bo jak pisałem na samym początku, po podłączeniu do kompa pokazuje mi,że temp.silnika nie chce pójść dalej niż 86,4st.C. 

Silnik stał na wolnych obrotach kilka minut, więc powinien pokazać 90st.C do załączenia się wentylatora na chłodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...