Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z BT

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

mam u siebie w aucie problem z BT, BT niby działa bo bez problemu łączy mi się z telefonem itp ale:
- gdy chce wejść w BT za pomocą vcdsa czy vaga, wyskakuje komunikat" za dużo błędów komunikacyjnych" więc nie mogę odczytać błędów itp.

-nie działa mi sterowanie BT z kierownicy ale sterowanie radiem działa bez problemu.

 

Gdzie zacząć szukać przyczyny?

Opublikowano

Może zresetuj moduł, wyjmij wtyczkę z niego na chwilę.

U mnie pomogło gdy nie mogłem połączyć się telefonem, po resecie wszystko ok.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie że wtyczka była wypinana nieraz a telefon łączy mi się z BT bez problemu.

Opublikowano

nie możesz się połączyć z BT VCDS'em bo masz za "słaby" kabel, też miałem tak u siebie - kupiłem inny kabel i teraz łącze się z nim bez problemów

Opublikowano
  • Autor

To nie wina kabla bo kabel jest na 100% dobry:)

Opublikowano

To że kabel łączy się z innymi "modułami" nie oznacza że jest dobry. Jaki masz kabel oraz jakiego programy używasz (vag-com czy vcds), gdzie i za ile go kupiłeś? Ja miałem wcześniej kabel od viakena z programem vag-com 3.12 i też był problem z połączeniem się z bt, a z innymi modułami się łączył.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Kabel jest na 100 % zgodny. wrclaguna próbował i też nie dał rady.

Co może być winne? soft w radiu?

Walnięty moduł BT?

Opublikowano

może coś z przewodami od cana się podziało - może są gdzieś naderwane albo coś w tym stylu.

można by spróbować podłączyć się "na krótko pod BT tzn cany podłączyć bezpośrednio pod interfejs (pin 6 can-h i 14 - can-l w interfejsie do pinów can-l i can-h w BT)

 

Edytowane przez Lukasz_mk2

Opublikowano

zgadza sie sam mam tak z łaczeniem . Próbuj do skutku idzie połaczyc sie czasem za 3 razem a raz za 9 razem

Opublikowano
  • Autor

No ok a czego nie reagują mi guziki na kierownicy? przy radiu,karcie normalnie podgłaśniam zmieniam utwory ale na BT nie  reagują.

Opublikowano

Może trzeba dokodować te przyciski w BT?

Ja również twierdzę, że masz za słaby kabel... przerobiłem już kilka chińskich VCDS i wiem że na niektórych nie działa BT i navi. 

 

Opublikowano

Musisz kodowanie zmienić że masz kierownicę multifunkcyjna. 

Opublikowano
  • Autor

Skoro na radiu/mp3 przyciski działają to znaczy że jest dobrze zakodowana

Opublikowano

Chwila bo ja czegoś nie rozumiem. Masz kiere multi, działaja ci przyciski od podgłasniania , przewijanie utworow itd. A gdy masz połaczony telefon z bt to nie możesz przewijac np. kontaktów w ksiazce ? Jakie masz radio i wersje bt w audi?

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie tak! Radio to rnse led a bt ponoć wersja high

RNSe

SW:0300

HW:H06

 

Moduł z literką C

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Dobra, zmieniłem kodowanie i teraz mam tak(dla niedowiarków mogę nagrać filmik):

gdy naciskam mode nic się nie dzieje

gdy naciskam przycisk od komend głosowych, wszystko działa tzn mogę wybierać głosowo nr tel czy wyszukiwać głosowo nazwiska.

Kodowanie o ile dobrze pamiętam,mam 001802

 

Aaaaa, i nagle bez problemu mogę się łączyć vcds'em z modułem BT :D

Opublikowano

sprawdź kodowanie modułu kierownicy

Coding

  • 0?xxx: Steering Wheel
    • 0 = Standard (without Multifunction)
    • 1 = 3-Spoke Steering Wheel (Sport Steering Wheel)
    • 2 = Multifunction Steering Wheel with Radio Control
    • 3 = Multifunction Steering Wheel with Radio/Telephone Control
    • 4 = Multifunction Steering Wheel with Radio/Telephone/Voice Control
    • 5 = Multifunction Steering Wheel with Radio/Voice Control
  • 0x?xx: Options
    • +1 = Tiptronic
  • 0xx?x: Board Computer & Cruise Control
    • 0 = Board Computer & Cruise Control not installed
    • 1 = Board Computer installed
    • 2 = Cruise Control installed
    • 4 = Board Computer & Cruise Control installed
  • 0xxx?: Rear Wiper (Chassis)
    • 1 = Rear Wiper not installed (Sedan/Cabriolet)
    • 2 = Rear Wiper installed (Avant)
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Mam dobre czyli 04042

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.