Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwnie pukający prawy głośnik


kamildawidczyk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) mam strasznie dziwny problem z prawym przednim głośnikiem basowym w moim audi po jakimś czasie postoju samochodu gdy podchodzę i otwieram go z centralnego głośnik zaczyna cykilczne pukać z pełną mocą (jak by miał jakieś przebicie) radio jest wyłączone czy włączone niema to różnicy głośnik puka cały czas nawet po odpaleniu auta po czasie albo umilknie albo puka do czasu aż się stopi i spali . Po  czytaniu błędów niema żadnego błędu odnośnie nagłośnienia . Pomaga odłączenie przewodów albo od głośnika albo od wzmacniacza z tyłu auta . Podczas pukania na przewodach od głośnika jest napięcie ok 4V . Zapomniałem dodać że mam nagłośnienie bang & olufsen  a i problem raz jest raz nie :(  co o tym myślicie ? miał ktoś może taki przypadek ? a i jeszcze jak głośnik puka i włącze testowanie subwoofera to przestaje pukać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spr.  jeszcze raz nagłośnienie  komputerem  i wyszedł mi błąd 00871   011 -Open Circuit - intermittent ktoś moze teraz ma jakiś pomysł ? bo błąd dotyczy właśnie tego głośnika co wydaje te odgłosy ale sprawdziłem przewody miernikiem od wzmacniacza do głośnika i jest ok   :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest głośnik w drzwiach czy w desce? Jak w drzwiach to pewnie przetarta wiązka. Sprawdzałeś miernikiem, ale poruszałeś drzwiami/wiązką wtedy? Mi się kiedyś przetarł przewód w tylnej klapie tak, że miernik pokazywał, że jest ok, a w kablu jeden włosek może łączył i klapa nie działała. Dopiero jak wiązkę wyszarpałem to mi się w rękach rozpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem i dlatego spr miernikiem ruszałem dzwiami ,  przewodem  i nic to nie dało to jest najgorsze że radio może być wyłączone a puka cały czas . Przeważnie zaczynało sie to rano po otwarciu samochodu czasami umilkło i na kilka dni spokoj ale teraz cały czas puka spaliło mi przez to głośnik (normalnie z tyłu az się stopił ) wymieniłem a tu znowu to samo i to najgorsze że reszta głośników gra bez zażutu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaglądałeś w drzwiach jak to wygląda? Może jest zwarcie między przewodami, np na gnieździe się zrobiło i jakiś inny sygnał wyzwala to pukanie, a jak włączasz muzę to leci taki prąd, że głośnik się uszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy głośnik spalił się bez włączania uzyki poprostu długo pukało i sie spalił w dzwiach z grubsza patrzyłem nie patrzyłem tylko w tej kostce ktura łączy dzwi z nadwoziem  . ale zastanawia mnie zkąd był tam prąd mimo że radio było wyłączone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na przykład z przewodu centralnego zamka, tam do siłownika pewnie idzie grubszy amperaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...