Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Polski VAG 4.9 vs. Vag-Com 311.2 - problem z odczytem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam!

podłączam komputer pod auto i pojawia sie problem mianowicie:

vag-com czyta niektóre sterowniki np ABS a nie czyta ENGINE

polski vag 4.9 robi dokładnie na odwrót - czyta ENGINE a nie czyta ABS

czy ktoś może wyjaśnić gdzie tkwi problem?

kabel mam niebieski - USB

sterowniki zainstalowane prawidłowo,

porty są ustawione prawidłowo, zmieniłem prędkość usb na 4800 (na 9600 to samo)

auto jest z 09/97 r.

:notworthy:

:szukaj: -> nie znalazłem odp.

Opublikowano

a czy oprócz prędkości próbowałeś tez zmniejszyc latencje, uzyj w lini poleceń komendy mode comx (x nr portu) wyświetli ci parametry portu, czasami zmienianie predkości z menadzera urządzen nie przynosi skutku, trzeba z lini polecen

Opublikowano
  • Autor

no i zrobiłem jak napisałeś:

szybkość transmisji: 1200

przydatność : none

bity danych: 7

bity stopu: 1

limit czasu: off

xon/xoff: off

uzgadnianie cts: off

uzgadnianie dsr: off

czułość dsr: off

obwód dtr: on

obwód rts: on

nic mi to za bardzo nie mówi ;/

dodam że w a4 96 r. działa bez zarzutu vag311

ale skoro vag 4.9 czyta silnik to niby dlaczego 311 ma tego nie robić i na odwrót ;/

Opublikowano

pewnie masz coś ze sterownikami, spróbuj wszystko odinstalować i zainstalowac jeszcze raz

używając komendy mode comx możesz sobie podejzec czy zmiana predkosci w menadzerze urzadzen rzeczywiscie odniosla skutek, ale najlepeij zmieniac prędkość z lini polecen

MODE COM1:4800,N,7,1,P zmienia predkosć COM1 na 4800, skuteczność 100%, ale zauważyłem że powraca do standardowych po każdym odłączeniu interfejsu

Opublikowano
  • Autor

a czy to nie wina komputera w aucie?

na a4 96 r , kabel z aktualnymi ustawieniami chodzi bez zarzutu ;/

Opublikowano

jednym interfejs łączy sie na standardowych ustawieniach, inni muszą kombinować, nie wiem od czego to zależy ale popróbuj z tą linią komend tak jak pisałem

Opublikowano

Ja też zauważyłem, że na jednym interfejsie działa ok a na innym mam jakieś problemy. Sprawdze metodę podaną przez cobradd

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

witam ponownie....

czy ktoś wie może dlaczego vag-com w żadnej wersji nie wchodzi w grupe "silnik" ? - brak połączenia (poza tym łaczy sie z abs, radio, klima...)

polski vag 4.9 bez problemu wchodzi w w/w blok...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.