Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Mrugająca kontrolka ESP i świec żarowych


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , moze ktos spotkal sie z podobnym problemem a mianowicie jakis czas temu przepalila mi sie zarowka swiatel stopu po wymianie tej ze zarowki na sprawna pojawil sie problem w postaci mrugajacej kontrolki od ESP i swiec zarowych.

Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem zniknoł do momentu zapalenia swiatel pozycyjnych i znow to samo , wtedy wymienilem jeszcze raz zarowke swiatel stopu na nowke sztuke i bylo oki. Mimo to postanowilem podlaczyc autko pod kompa i zdjagnozowac caly system w celu wykrycia jakich kolwiek bledow lub usterek i odziwo nic nie wykazalo zadnych problemow z ESP lub swiecami zarowymi.

Problem ponownie sie pojawil gdy przepalila sie zarowka swiatel pozycyjnych ( zarowka typl LED) w przedniej lampie po jej wymianie znow wszystko wrocilo do normy.

Czy jest mozliwe ze przepalona zarowka swiatel stopu lub pozycyjnych moze powodowac zwarcie w ukladzie elektrycznym i mruganie wspomnianych kontrolek???

Bardzo prosze o jakies podpowiedzi i pomoc.

Dziekuje serdecznie wszystkim zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , moze ktos spotkal sie z podobnym problemem a mianowicie jakis czas temu przepalila mi sie zarowka swiatel stopu po wymianie tej ze zarowki na sprawna pojawil sie problem w postaci mrugajacej kontrolki od ESP i swiec zarowych.

Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem zniknoł do momentu zapalenia swiatel pozycyjnych i znow to samo , wtedy wymienilem jeszcze raz zarowke swiatel stopu na nowke sztuke i bylo oki. Mimo to postanowilem podlaczyc autko pod kompa i zdjagnozowac caly system w celu wykrycia jakich kolwiek bledow lub usterek i odziwo nic nie wykazalo zadnych problemow z ESP lub swiecami zarowymi.

Problem ponownie sie pojawil gdy przepalila sie zarowka swiatel pozycyjnych ( zarowka typl LED) w przedniej lampie po jej wymianie znow wszystko wrocilo do normy.

Czy jest mozliwe ze przepalona zarowka swiatel stopu lub pozycyjnych moze powodowac zwarcie w ukladzie elektrycznym i mruganie wspomnianych kontrolek???

Bardzo prosze o jakies podpowiedzi i pomoc.

Dziekuje serdecznie wszystkim zainteresowanym.

Z tego co słyszałem to nasze audiczki nie lubią żarówek typu LED... ale nie wiem czy to może mieć wpływ na Twój problem... :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP jest ściśle powiązane z silnikiem i ABSem.

Dlatego przy usterce w jednym module, zapalają się kontrolki z innych (np. świeca żarowa - silnik)

Jak spali się żarówka bądź uszkodzi przełącznik stopu to będzie komunikat o uszkodzonych żarówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli występują problemy z napięciem zasilania jednostka sterująca ABS/ESP(...) jest wyłączana. Może w przypadku uszkodzenia led-a (jest to półprzewodnik) występuje jakieś zakłócenie w instalacji i jest to odczytywane jako problemy z zasilaniem... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem w sterowniku silnika błędu związanego z krańcówką światła stop??? Właśnie ta krańcówka jeżeli daje niepewny sygnał powoduje takie objawy jak uciebie czyli zapala kontrolkę świec i esp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , co do Twojego postu "olo_gsm " dotyczacego krancowki swiatla stop , to wszystko jest wporzadku , 2 razy podpinalem kompa i wszystko jest oki ale chyba prawda jest ze to jedna z zarowek LED , ktore mialem w lampie przod jako swiatlo postojowe powodowala ten problem.

Po jej wyjeciu i jezdzie bez wspomnianej zarowki nic sie zlego ponownie nie pojawilo , dzisiaj zalozylem nowke sztuke i tez wszystko jest oki.

Dzieki serdeczne za wszystkie podpowiedzi i wszelaka pomoc w tym ze temacie , naprawde nigdy by mi do glowy nie przyszlo ze taka zaroweczka robi tak duzy problem. Inna sprawa to taka , ze na szczescie , nie naleze do ludzi ktorzy z byle pier**la leca odrazu do mechanika a tam mi powiedza ze pewnie pompa ABSu do wymiany hehehe , gruba kasa na stol a Oni zaroweczke wymienia i posprawie.

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wydarzyło sie coś takiego w moim aucie.

Po przekręceniu kluczyka gasną wszystkie kontrolki , ale po przejechaniu kilkunastu metrów zapalają sie kontrolki ESP, ABS i zaczyna migać kontrolka świec żarowych.Wyłaczenie silnika lub wyłaczenie ESP przyciskiem nic nie daje, problem wraca. U mnie nie ma to wpływu na pracę silnika i jazdę,bo wszystko funkcjonuje normalnie, ale wkurza strasznie.

Nic nie robiłem przy aucie i bardzo sie dziś zdziwiłem tym faktem... Jak naprawię to opiszę przyczyny.

Oczywiście najsamprzód VAG... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... temat oczywiście już był... celem nauki - wpiszcie sobie w SZUKAJ to: esp żarowych

i wywali Wam sporo tematów

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_choinka_na_desce_rozdzielczej-t8247.0.html;

w skrócie - sprawdźcie czy macie światła STOP jak nie ma to pewnie czyjnik stopu (przy pedale) a jak są to tylko VAG pomoże...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...