Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagrzewnica poradnik pomocy


bauzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z moją a4 b7. Po odpowietrzaniu układu, wymianie rozrządu, termostatu, nastawieniu klap klimatronika oraz płukaniu nagrzewnicy przyszedł czas na jej wymiane. Wiem ze tematów na forum jest mnóstwo i zaraz odeślecie mnie do poradnika:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/403682-B6-A4-Heater-Core-DIY

Lecz problem polega na tym że zdjęcia tam wygasły i nie mam bladego pojęcia jak sie za to zabrać. Proszę was o jakieś porady zdj lub cokolwiek jak dobrać się do tej nagrzewnicy.

Jeśli macie jakieś inne pomysły czemu grzanie na HI daje letnie powietrze przy 5stopniach C na dworze to z miłą chęcią posłucham. Dodam że dolny wąż od nagrzewnicy gorący, górny też ciepły ale znacznie mniej od dolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w tym linku co to zdjęcia wygasły nagrzewnice wyjmujesz z lewej strony od kierowcy z tego co pamiętam to trzeba zdjąć pedał gazu żeby można było odpiąć i wyjąć nagrzewnice jak zajrzysz tam od strony kierowcy to powinieneś widzieć co trzeba odpiąć i w jakiej kolejności

Najpierw oczywiście trzeba spuścić płyn przed odpięciem nagrzewnicy trzeba położyć sporo szmat na podłogę bo na pewno sporo płynu z niej wyleci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w necie że trzeba zdjąć osłonę kolumny kierownicy i boczek od tunelu. Próbowałem się wziąć za ten tunel znalazłem jedną zaślepkę w niej śrubę i na tym się skończyło. Reszta siedzi tak sztywno że nie da się tym ruszyć. Nie wiem czy to gdzieś ukryte śruby czy zatrzaski a nie chce nic urwać.

Najgorsze jest to że nie potrafię przetłumaczyć mechanikom z mojej okolicy że nie trzeba zdejmować całej deski. Oni to odrazu by  już wszystko wypie***** (za przeproszeniem) i naliczali kosmiczne koszty za robocizne

EDIT!!!!: znalazłem na necie takie coś 

Czy ktoś potwierdza ze w a4 b7 to wygląda tak samo ? 3 śrubki od osłony kolumny i można wymieniać ? ? ? 

Edytowane przez bauzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej deski nie trzeba zdejmować co za palanty..

Tak to jest film z  audizine poza zdjęciem osłony jeszcze musisz odkręcić samą nagrzewnice  niewiem dlaczego ale coś było jeszcze z pedełem gazu ale może się mylę

W B6 i B7 jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poradziłem sobie narazie nie wyciągałem nagrzewnicy bo nie mam nowej. Osłony tunelu nie trzeba jak coś zdejmować. A ten pedał gazu zobaczymy jak bedzie przy wyjmowaniu wiem że napewno trzeba wypiąć kostki od niego. 

I teraz koleje pytanie na allegro znalazłem dwie aukcje gdzie łączenie nagrzewnicy z rurkami jest metalowe bo takie właśnie chciałem i są to firmy:

LORO 110zl

SRL 70zł  

którą wybrać czy może polecacie jakies inne z stron innych niż allegro ?

Edytowane przez bauzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...