Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dawka paliwa


Jacek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,,,, 

Panowie jak to jest z tą dawką paliwa ,,zimny silnik pokazuje dawkę okolo 6mgr a czym cieplejszy to spada 

Więc jak zimny silnik to dawka jest zawsze większa i czym silnik cieplejszy to dawka maleje ......

u siebie miałem dawkę na gorącym silniku 3,8 i spalanie na MFA miałem 5,4 L/100 km 

dzisiaj zmieniłem dawkę na 4,6 i spalanie w MFA wzrosło do 6,1 L/100km 

Jak to jest z tą regulacją że im mniejsza wartość to większa dawka ?:huh: bo wskazania pokazują coś innego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,,,, 
Panowie jak to jest z tą dawką paliwa ,,zimny silnik pokazuje dawkę okolo 6mgr a czym cieplejszy to spada 
Więc jak zimny silnik to dawka jest zawsze większa i czym silnik cieplejszy to dawka maleje ......
u siebie miałem dawkę na gorącym silniku 3,8 i spalanie na MFA miałem 5,4 L/100 km 
dzisiaj zmieniłem dawkę na 4,6 i spalanie w MFA wzrosło do 6,1 L/100km 
Jak to jest z tą regulacją że im mniejsza wartość to większa dawka ?:huh: bo wskazania pokazują coś innego 
 
Na zimnym zawsze pokaże wiekrze wartości. Dawkę ustawia sie na rozgrzanym silniku. Jest gdzies temat o tym. Poszukać wystarczy. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że na rozgrzanym ,naczytałem się tych postów ,,,,,ale zimny silnik potrzebuje większej dawki czyli około 6 mgr  a później zmiejsza się ta dawka jak silnik jest rozgrzany 

więc dlaczego wszyscy piszą że na vagu im mniejsza wartość tym większa dawka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...