Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RasAudi 1.8T


RasAugii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! Widząc te wszystkie grube projekty może nie za bardzo mam sie czym chwalić, ale chcę bardzo taki temat założyć, chociażby dla pamiętniczka swojej Audi  od której tak na prawde zaczyna sie moja pasja motoryzacyjna :) Jest to moje 4 auto , po wczesniejszych BMW serii 5, Toyocie Carinie,  i Mistsubishi Lancer GLXI , przyszedl czas na Audi z która sie tak szybko nie pożegnam!  Przechodząc do sedna moje autko to :
AUDI A4 B5 sedan 1995 rok 1.8T AEB Benzynka + LPG. Jak na przedlifta ma calkiem przyzwoite wyposazenie miedzy innymi :

-wspomaganie kierownicy
-elektryczne szyby przod
-klimatronik

-podgrzewane fotele przednie
-centralny zamek

image.png
image.pngimage.png
To była miłosc od pierwszego wejrzenia! I choc sa gorsze dni narazie nic sie nie zmienia! Choc przyznaje, moja przygoda z nia nie zaczela sie zbyt ciekawie, po jakis 3-4miesiacach od kupna auto zaczelo przerywac brac olej kopcic, a ja mlody glupi bez pieniedzy, nie robilem sobie z tego nic , czego skutkiem bylo zajebanie silnika. I to z bardziej przykrych wiadomosci. Kazdy mnie odwodzil od pomyslow jej naprawiania i polecal jej zlomowanie. Jednak ja oczywscie nikogo nie posluchalem, uparlem sie ponioslem nie male konsekwencje pieniezne, ale nie zaluje ani zlotowki :) Zostal zakupiony nowy silnik dokladnie od A6 C5 , dostala nowa turbinke, i od tej pory zaczyna sie moja prawdziwa przygoda z nia :)
Od tamtej pory zostaly wymionione w przeciagu 2 miesiecy :
- Nowe wszystkie wachacze, koncówki drążków 
- Nowe wszystkie tarcze hamulcowe i klocki
- Wszystkie łożyska w kołach, i przeguby przednie zewnetrzne
- Srodkowy wydech nowy
- Króciec wody, czujnik temp. LPG, regenerowane zaciski tył, linka ręcznego
-Swiece, cewki 
Z rzeczy typowo wyposazeniowych ode mnie wjechaly:
-Felgi BBS 17 oponki 225/45/17 
-Duze lusterko prawe, kupilem oby dwa z s4 na czesci oby dwa srebrne
-Grill a'la RS4
-Dokladka zderzaka
-Radio Pioneer
-Dekory wewnetrzne niebieski carbon 
-Podsufitka popielata 
-Podswietlane klamki wewnetrzne
-Podswietlanie LED nóg 
-Centralny zamek z pilota 
Obecnie autko prezentuje sie tak:image.pngfile_1bt75iue21sha1k8u1st9rvu1q2j2uimage.png
image.png
 A Teraz Plany na przyszlosc , na pewno nie bede w stanie wymienic wszystkich :D zeby pieniążków było tyle co planów... ;)
-Lampy przód przyciemniane Poliftowe, Tylne Zwykłe 2lift
-oba błotniki do wymiany pordzewiale , w prawym dziura na 3palce;p
- Fotele kubełkowe 
- Zawieszenie 1BE lub Eibachy -30
-Przyciemniane szyby ladnie wszystkie
- Wywalenie kata i pewnie wstawienie strumienicy 
- Sofcik na +/-180kucy
- Progi od S4, listwy dolne drzwi 
-Polerka calego auta, zderzaki na pewno do malowania, cale auto sie nadaje do malowania ale na to srodkow raczej nie znajde :D 
-Dokladka od Cupry
- Kratki zderzaka przod chce zrobic z siatki  abs pod grill
-Podswietlane kratki. 
I wiele wiele innych , które stale skrupulatnie w maire mozliwosci bede chcial robić :)

 

*Auto przedstawione, ale user się nie przywitał w odpowiednim dziale. ->Nowicjusz
 

 

Edytowane przez RasAugii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do planów to bym odpuscił kratki z siatki:p

Sadzaj auto niżej od razu będzie lepiej wygladać ;)

Odnośnie kratek w srodku to patrz w dziale sprzedam duzo się tego przewija za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis sie umówic z moim mechanikiem na wycinke kata, i przy okazji wymiana felunku na zime ktory wczoraj zostal zakupiony :) Jednakze nie uslyszalem dobrych wiesci, zaklad w ktorym mechaniczne rzeczy robie jest jednoczsnie Stacja Kontroli Pojazdów, i opowiedzial o zmianach w prawie ktore 13 listopada maja byc odnosnie przeglądów, ze ma byc archiwizacja wynikow spalania hamuców itp kazdego auta i w przypadku jakiejs kontroli stacji przez stacje ktora jest wyzej, lub kontroli policji , moga niefajne rzeczy z tego wyjsc . Rowniez przeglad ktory teraz bez takiego kata w wiekszosci stacji nie jest zadnym problemem teraz juz tak nie bedzie. Reasumujac on nie odradzał mi tego, mowil ze chce to wycinamy, tylko zebym sie powaznie nad tym zastanowil zebym na wiosne nie musial spowrotem wstawiac kata :/ I tu mam dylemat czy to robic czy nie, moze jakis sportowy katalizator typu MAGNAFLOW, choc ceny nie sa urocze :/ bo na 90% jestem pewien ze przez tego kata auto zmulone jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Brzeziak napisał:

Bebechy z kata wywal, puchę zostaw.
 

I bedzie tak jakby kat byl ale go nie bedzie, ale emisja spalin bedzie taka jakby go nie bylo wiec tozadne rozwiazanie. Czy czegos nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brzeziak napisał:

Serio tam u Was sprawdzają spaliny podczas przeglądów?

No teraz nie sprawdzaja , ale chodzi o te zmiany przepisow co sie dowiedzialem, o czym pisalem w poprzednim poscie. Gdzie juz Stacja Kontroli nie bedzie mogla na to przymknac oka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PiterA4 napisał:

kupa roboty przed tobą bo ulep jakich mało powodzenia:hi:

Aaa tam od razu ulep jakich malo :D
Ale jestem swiadom ze jeszcze pracy nad nia w choleeere. Ale pomalutku do przodu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siema ;) Tak z ciekawości... ile dałeś za koła bo moje będę sprzedawał i chętnie bym się rozeznał :) Dobrze że zobaczyłem u Ciebie lusterka satynowe i wiem już że u siebie będą w kolorze budy jednak.

3.jpg.ac7383c2a6a8173135e9e7f750d84195.jpg

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tomczas napisał:

No siema ;) Tak z ciekawości... ile dałeś za koła bo moje będę sprzedawał i chętnie bym się rozeznał :) Dobrze że zobaczyłem u Ciebie lusterka satynowe i wiem już że u siebie będą w kolorze budy jednak.

3.jpg.ac7383c2a6a8173135e9e7f750d84195.jpg

Ładnie ten sam kolorek i ta sama felga ;) Moje kupilem za grosze po znajomosci troche, w dosc srednim stanie, dopiero teraz przez zime bede je robil ;) Takze z cena nie pomoge. Ogolnie na sprzedaz 2 komplety takiego wzoru widzialem jedynie, i rozbieznosc w cenach byla znacznaa wiec tez nie naprowadzi chyba. A dobrze ze ujrzalem Twoje, i chyba mam takie same zdanie z lusterkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RasAugii napisał:

Moje kupilem za grosze po znajomosci troche, w dosc srednim stanie, dopiero teraz przez zime bede je robil

Szkoda, bo myślałem że coś już będę wiedział. No moje w stanie idealnym, nawet ranty nie naruszone... Niemiec płakał jak sprzedawał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedl czas na pierwsza aktualizacje. Ostatnimi czasy duzo sie dzialo, autko wygladalo jak plac budowy w zwiazku z tym ze nie za bardzo mam gdzie rzeczy trzymac. No ale do rzeczy:
1. FELGI + ZIMOWE OPOINY :  Na Pierwszy rzut przy okazji kalibracji gazu bo czasem faowaly obroty, wlecial felunek na zimę, 195/65 16cali. 

10010473_pop.jpg

2. BŁOTNIKI : Drugi element wymieniony, to ten ktory najbardziej szpecil autko, błotniki.. 
3. LAMPY POLIFT PRZÓD : Przy okazji wymiany blotnikow, nie bylo co sobie rozdzielac roboty, zakupione zostały poliftowe lampy przód Valeo. 
4. LAMPY TYLNE 2-gi LIFT
5. RAMIONA PASSAT FL : Zostały również zakupione ramiona od Passata FL, do tego pióra płaskie. Sto razy lepszy wyglad zewnetrzny, jak i dyskretny z wewnatrz, oraz dwiescie razy lepsze dzialanie niz poprzednie ;)

 

10010471_prx.jpg

10010472_tyl.jpg

6. FOTELE KUBEŁKOWE:  Fotele kubełkowe + kanapa, kolor czarny grafit, welurowe, stan igiełka, jedynie lekko do podczyszczenia. Były one priorytetem przed zima ze wzgledu na liche podgrzewanie poprzednich. Teraz grzeje aż miulutko, siedzi sie również o niebo wygodniej. 

10010469_fot.jpg

7 PODSWIETLANE KRATKI NAWIEWU_NOWA OKLEINA DEKORÓW/ 

10010470_rdddss.jpg
8.BOCZKI Z OSWIETLENIEM. Do foteli , gratis dostalem boczki 

Edytowane przez RasAugii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z racji ze coraz wiecej ogarniam, uruchomione zostaly wreszcie tylne glosniki. Adapter kupiony juz dawno jednak nie mialem kostki C w wiazce i za nic nie wiedzialem jak to zrobic. Teraz 10minut mi to zajelo, kabelki zlokalizowane, podlaczone odpowiednio do kabelkow kostki adaptera i wszystko smiga jak nalezy:)

Edytowane przez RasAugii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście te śmieszne carbony wyglądają strasznie, czarny jeszcze jak Cię mogę ale te czerwony.. Dywaniki z jakimś czerwonym też bym odpuścił, bo wieje mi odpustem ale to moje zdanie. Za dużo kolorów, tu czerwony carbon tu czarny, tu nagle znowu coś z czerwonym, a nagle z zewnątrz zupełna przeciwność koloru - nijak to trzyma się kupy ;) Za to ciemna podsufitka + elementy na plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, enczu napisał:

Dla mnie osobiście te śmieszne carbony wyglądają strasznie, czarny jeszcze jak Cię mogę ale te czerwony.. Dywaniki z jakimś czerwonym też bym odpuścił, bo wieje mi odpustem ale to moje zdanie. Za dużo kolorów, tu czerwony carbon tu czarny, tu nagle znowu coś z czerwonym, a nagle z zewnątrz zupełna przeciwność koloru - nijak to trzyma się kupy ;) Za to ciemna podsufitka + elementy na plus ;)

Z ta rozbieznoscia kolorow zewnatrz-wewnatrz aie najbardziej zgodze. Marzyly mi sie niebiesko czarne fotele od s4 skora alcantara, wtedy by calkowicie inaczej wnetrze bylo zrobione. Czerwone dekory sa pod podswietlenie ktore cale rowniez na czerwono. Ale zabezpieczylem sie i bralem tez opcje wszystkich na czarno pod uwage i dlatego mam wiecej czarnej. Jednak jak zrobie reszte sufitu to zobacze jak bedzie to wygladac i wtedy decyzje podejme. Dywaniki czern-czerwien sa dla opcji czerwonych dekorow i to nie takie jakiw mam teraz tylko calw czarne z samym napisem w czerwonym. Ale to rowniez alternatywa ktora bedzie podjeta po dograniu reszty ;)

Dzieki za wyrazenie swojego zdania!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...