Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy napinacz pada?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Wojtass2828 napisał:

Może i dobrze mówisz bo na 100 % nie jestem pewien że to napinacz ale dźwięk niesie się po pokrywie zaworów i ze strony napinacza, a jak zdiagnozowac te popychacze jest jakiś sposób na sprawdzenie tego bez rozbierani??

Zmierz ciśnienie oleju będziesz wiedział czy to pompa oleju.

Jeżeli pompa oleju daje za słabe ciśnienie to zanim olej wszędzie doleci to przez chwilę będą odzywać się popychacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, k232 napisał:

Zmierz ciśnienie oleju będziesz wiedział czy to pompa oleju.

Jeżeli pompa oleju daje za słabe ciśnienie to zanim olej wszędzie doleci to przez chwilę będą odzywać się popychacze.

No wlasnie chce to sprawdzic tylko mechaniki tzn "wymieniacze" nie chcą tego zrobić w czwartek daje na geometrię po zawiasie to niech cisnienie sprawdza (zawias wymieniłem w 6 godzin sam ,mech chcial 500 zl z geometrią, a za geometrię mam 103 zl do zaplaty) tak ze wole unikać na jakiś czas wymieniaczy bo tylko kasę wyciągają a auta nie potrafią naprawić tylko wszystko wymieniać by chcieli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też dziać się tak przez wypłukanie silnika czyszcząco-myjącym olejem

Edytowane przez chudy30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ciśnienie to nie tylko pompa oleju ja stawiam na tzw samoregulatory (hydrauliczne popychacze) oczywiście ciśnienie warto było by sprawdzić ale na zimnym silniku zawsze będzie większe więc gdybyś miał słabe ciśnienie to na ciepłym silniku miałbyś to stukanie napisz do mnie na pw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego k 232 pompa jak pada to na ciepłym silniku daje mniejsze ciśnienie na zimnym gdy olej jest gęsty nie ma tego problemu tak jest w każdym silniku spalinowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pedros_22 napisał:

Kolego k 232 pompa jak pada to na ciepłym silniku daje mniejsze ciśnienie na zimnym gdy olej jest gęsty nie ma tego problemu tak jest w każdym silniku spalinowym

U mnie pompa jak była padnięta to było słychać przy każdym odpalaniu, nie ważne czy zimny silnik czy gorący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...