Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Amortyzatory + sprężyny


Kappuchu

Rekomendowane odpowiedzi

Będę chyba zmuszony do wymiany zestawu amortyzatory + sprężyny, ostatnim czasem strasznie czuć nierówności (tak jakby zawieszenie zesztywniało), dodatkowo przy najechaniu na nierówność tylne koła jakby nie tłumią tej nierówności tylko drżą/podskakują zaraz po niej, efektem czego jeśli przy mocniejszym zakręcie najadę na nierówność to czuć że lekko d*pa ucieka, ale mnie to nie dziwi, patrząc od spodu na amortyzatory widać że swoje lata mają, dodatkowo sprężyny strasznie pordzewiałe i przy nierównościach tak jakby skrzypią, chyba że dociążę tył dwoma osobami wtedy jest git :D Ale jeśli się mylę i to nie są amorki czy sprężyny to mnie poprawcie żebym bez sensu nie wydawał pieniędzy, no i słuchać lekkie stukanie na nierównościach, cały komplet wahaczy wymieniany ubiegłej jesieni więc raczej je wykluczam. Tak więc jeśli chodzi o sprężyny i amortyzatory to jakiej firmy polecacie zakupić, nie chcę super najlepszych części, nie szaleje autem służy mi tylko do przemieszczania się więc powiedzmy że średnia półka, gdzieś kiedyś widziałem że poleca się amorki sachsa'a, ale chciałbym się upewnić, natomiast kompletnie nie mam pojęcia nic na temat sprężyn, auta nie muszę obniżać dla mnie jest jak najbardziej w porządku  tak jak jest obecnie (chyba że jest to wskazane), czyli ustawienie podobne do fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pojechać na skp i poprosić o sprawdzenie. Dużo to nie kosztuje. Ja na wiosnę wstawiłem trw + sprężyny kayaba. Kupiłem na forum w dobrej cenie. Nie musisz się znać, podasz vin i będziesz miał dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mszark napisał:

Możesz pojechać na skp i poprosić o sprawdzenie. Dużo to nie kosztuje. Ja na wiosnę wstawiłem trw + sprężyny kayaba. Kupiłem na forum w dobrej cenie. Nie musisz się znać, podasz vin i będziesz miał dobrane.

Bardziej chodzi mi o firmy, wiem, że dobrać sam nie dobiorę ale wiadomo że mamy zamienniki od chińskich gniotów po super nowoczesne egzemplarze rodem z NASA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amortyzatorów, to polecam SACHSA. Ostatnio wymieniałem u siebie (ale początkowo kupiłem zły model, jak ktoś by chciał to mogę sprzedać :naughty:) bo jeden z tyłu zaczął ciec i jak na razie jestem zadowolony. Tył dużo lepiej tłumi nierówności w porównaniu do starych amortyzatorów i przestało bujać autem, ponieważ na starych to całe chodziło jak fala gdy się z jednej strony nim bujnęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat. potrzebuje wymienić amorki w mojej audi z silnikiem 2.4 z zawiechą 1BA, pytanie czy amorki sachs 170 814 i 170 813 podejdą pod moje auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...