Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie odnośnie karoserii


Kubasz97

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kubasz97 napisał:

Witam. 

Mam pytanie odnośnie karoserii w audi a4 b7, mam okazję kupić taki autko z 2007 roku lecz do zrobienia jest poszycie tylnej prawej ćwiartki. 

Jest ona z aluminium czy stali bo chciałbym wiedzieć czy pakować się w to czy nie. 

Czysta zdrowa blacha. Jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć. Często korodują klapy w wersji avant. Jeśli takową namierzasz, to sprawdź tuż przy świetle stopu pod lotką. Aby to dobrze zrobić, trzeba wycinać szybę i drzeć do zdrowej blachy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubasz97 napisał:

Czyli mówisz że buda jest normalnie stalowa? 

Dokładnie. Naprawiając, połóż podkład epoksyd a nie zwykły, kolor dobieraj nie z tabliczki, a normalnie wioząc klapkę wlewu do lakiernika z racji że lakier swoje przeszedł i fabryczny odcień to nie to co dziś masz na aucie, zwróć uwagę na doczyszczenie blachy w rancie nadkola od wewnątrz. Przy złej naprawie to właśnie od tamtego miejsca zaczyna się korozja i zanim wyskoczą Ci bąble na lakierze, to już może dojść do perforacji błotnika, a wtedy tylko wspawywanie, bo o reperaturkach zapomnij. Tam jest zawsze wilgoć błoto i lepiej się do tego przyłożyć. Mi naprawiał ranty znajomy. Dobre materiały, ale widać nie doczyścił rantu w lewym błotniku, bo zaczynają się wypryski i teraz mi został tylko( opier., wpier. i ponownie bedzie lakierował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...