Skocz do zawartości
IGNOROWANY

twardy zawias 1BV


Lukasz15b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeżdżę s-line'm a co za tym idzie mam zawieszenie 1bv, kola na lato 245/40/18  delikatnie mówiąc jest bardzo nie komfortowo na nierównościach. :D W zimie jeżdżę na kołach 215/60/16 komfort jest znacznie większy. Chciałbym pozostać przy dotychczasowych kołach które mam na lato, ale zwiększyć jakoś komfort jazdy. I tu prośba o pomoc. Co mogę zrobić aby to zawieszenie było delikatniejsze, żeby tak nie tłukło na dziurach? Czy w grę wchodzi wymiana amorów i sprężyn, czy można się ratować wymianą tylko sprężyn?

Co polecacie żeby nie stracić za bardzo na wyglądzie, a żeby jazda była przyjemniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co inni maja do powiedzenia na ten temat ale jak dla mnie to albo jedno albo drugie. Sprezyny i amory dobiera sie odpowiednio do rozkladu mas osi i do charakterystyki pracy wiec nie zostawisz sobie sprezyn z 1bv a wsadzisz amorek z 1ba. Takie rzeczy tylko w ERZE ;) Albo wyglad albo wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takiej odpowiedzi, jednak po cichu liczyłem że jest jakiś złoty środek, jakiś kompromis między wyglądem a komfortem.

 Może są jakieś komplety opcjonalne na których jest lepsze tłumienie? 

Jeszcze mnie zastanawia opcja wymiany amorów na te ze zmienną charakterystyką tłumienia. Tylko że nowe to drogi gips, a używki pewnie ciężko znaleźć . I czy wogóle taka opcja wchodzi w grę, jeżeli tak czy była by skuteczna? 

Może ktoś miał podobną sytuację i ją rozwiązał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromis między wyglądem, a komfortem to 1BE. Jesteś pewny, że masz 1BV ? To, że masz sline nie musi świadczyć o tym, że masz 1BV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, narkil napisał:

Kompromis między wyglądem, a komfortem to 1BE. Jesteś pewny, że masz 1BV ? To, że masz sline nie musi świadczyć o tym, że masz 1BV.

Na wlepce jest podany kod zawieszenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...