Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 - Klimatyzacja, brak nqwiewu, zamrzniety układ


DEJVIDOO

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy uruchamiam auto słychać grzechotanie dochodzace od sprężarki klimy(w taki sposób że co 1-2s grzechocze przez 2 s). Po 'lekkiej przejażdże nadal to występuje' ,a jeśli troszkę przyspiesze do '140' to gaśnie ten ryk. I silnik chodzi równo ale dzieki temu nie działa nawiew ani nic, układ jest cały zamarzniety, słychać jak to wszystko chodzi za schowkiem podmuch ale nic nie wychodzi wylotami. Czy to klima czy to zwykły nawiew. Po takiej przejażdżce na autostradzie wszystko jest od sniegu pod maska doslownie. I no nic nie działa :/ nie zabardzo wiem co robic. Niestety zdjęc nie mogę dodac ale domyslec sie mozecie jak to wyglada, chodzi o to ze wszystkie rurki sa zamarzniete/od sniegu. Od czego tu zaczac? Rzecz biorac caly uklad klimy jeat nowy. Jakas nieszczelnosc czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DEJVIDOO napisał:

Gdy uruchamiam auto słychać grzechotanie dochodzace od sprężarki klimy(w taki sposób że co 1-2s grzechocze przez 2 s). Po 'lekkiej przejażdże nadal to występuje' ,a jeśli troszkę przyspiesze do '140' to gaśnie ten ryk. I silnik chodzi równo ale dzieki temu nie działa nawiew ani nic, układ jest cały zamarzniety, słychać jak to wszystko chodzi za schowkiem podmuch ale nic nie wychodzi wylotami. Czy to klima czy to zwykły nawiew. Po takiej przejażdżce na autostradzie wszystko jest od sniegu pod maska doslownie. I no nic nie działa :/ nie zabardzo wiem co robic. Niestety zdjęc nie mogę dodac ale domyslec sie mozecie jak to wyglada, chodzi o to ze wszystkie rurki sa zamarzniete/od sniegu. Od czego tu zaczac? Rzecz biorac caly uklad klimy jeat nowy. Jakas nieszczelnosc czy co?

Hej w moim przypadku grzechotania po odpaleniu było spowodowane sprzegielkiem klimatyzacji, ale po 5 sek ustawało, jednak jak włączyłem tryb econ to grzechotanie było ciagle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2017 o 12:13, DEJVIDOO napisał:

Gdy uruchamiam auto słychać grzechotanie dochodzace od sprężarki klimy(w taki sposób że co 1-2s grzechocze przez 2 s). Po 'lekkiej przejażdże nadal to występuje' ,a jeśli troszkę przyspiesze do '140' to gaśnie ten ryk. I silnik chodzi równo ale dzieki temu nie działa nawiew ani nic, układ jest cały zamarzniety, słychać jak to wszystko chodzi za schowkiem podmuch ale nic nie wychodzi wylotami. Czy to klima czy to zwykły nawiew. Po takiej przejażdżce na autostradzie wszystko jest od sniegu pod maska doslownie. I no nic nie działa :/ nie zabardzo wiem co robic. Niestety zdjęc nie mogę dodac ale domyslec sie mozecie jak to wyglada, chodzi o to ze wszystkie rurki sa zamarzniete/od sniegu. Od czego tu zaczac? Rzecz biorac caly uklad klimy jeat nowy. Jakas nieszczelnosc czy co?

Grzechotanie to pewnie gumki w sprzęgiełku klimy, a problem z zamarzaniem od kiedy i przy jakich temperaturach zewnętrznych występuje ?

Na podświetlonym "ECON" też jest ten problem ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,przeczytalem troszke o tym  grzechotaniu i również uznałem że jest to sprzęgiełko klimatyzacji ;) u mnie ustaje po tym jak mu dam w palnik bądż też po jakima czasie :) czy to na econ czy nie grzechotanie jest ;)  a zamarzanie to nwm od kiedy, dlugo go niemam :/  przy kazdej temp wystepje, wczesniej bylo cieplej a teraz na minusie i tak samo zamarza :/  tak czy to na econ czy nie, problem wystepuje. Naweiw mam na maxa na 'econ' i po jakims czasie... znaczy sie z chwilą gdy sie nagrzewa silnik to coraz to mniejszy nawiew hah :P i na koncu prawie wgl :/ 

 

*chciałbym dodać że ktoś przedemna caly uklad klimy wymienil na nowy? Z tego co przeczytalem przy wymianie sprzezarki klimy wymienia sie dysze itp, moze jej nie wymienili i sie zatarla znowu i no bo zasyfiona jest,nieznam sie na klimie :/ wiec prosze o pomoc ;)

Edytowane przez DEJVIDOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DEJVIDOO napisał:

*chciałbym dodać że ktoś przedemna caly uklad klimy wymienil na nowy? 

Jak robił to ktoś kto nie za bardzo miał pojęcie, albo sklejał całość z tego co miał pod ręką, to takie właśnie mogą być efekty:decayed:

Podejrzane  jest to że po przełączeniu na econ klima też działa (bo piszesz że oblodzenie też występuje ).

Myślę że bez dobrego fachowca od klimy się nie obejdzie :whistling:

P.S.

Moja kobieta jeździ Touranem w którym klima jest dokładana i na próżno szukać zgodności jej elementów z ETKĄ, poza panelem sterowania klimą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...