Skocz do zawartości
IGNOROWANY

awaria klapy bagażnika


boguspolska83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z bagażnikiem w audi a4 b6 2004 r kombi disel. Po otwarciu centralki klapa bagażnika jest zablokowana, nie otwiera się . Jedyna opcja otwarcia to linka do otwierania awaryjnego lub otwarcie z pilota po przytrzymaniu przycisku do otwierania bagażnika. Wymieniłem centralkę w klapie bagażnika i dalej nie otwiera. Na dodatek  przestało świecić oświetlenie rejestracji. Mikrostyk,mikrowłacznik w klamce bagażnika słychać go że pstryka jak go naciskam ale klapa się nie otwiera.

Edytowane przez boguspolska83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kable?
Najważniejsze sprawdzić czy kable całe w przelotce. Dach/klapa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz otworzyć przyciskiem, czyli pompka nie dostaje sygnału z przycisku, pompka dostaje sygnał od pilota i otwiera, czyli przewód sygnałowy od modułu komfortu jest sprawny tak samo jak zasilanie pompki. Jak dla mnie wiązke mozna wykluczyć. Według mnie winny jest przycisk. Z tego co pamietam to łatwo miernikiem da sie sprawdzić przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lukaszooo napisał:

Nie mozesz otworzyć przyciskiem, czyli pompka nie dostaje sygnału z przycisku, pompka dostaje sygnał od pilota i otwiera, czyli przewód sygnałowy od modułu komfortu jest sprawny tak samo jak zasilanie pompki. Jak dla mnie wiązke mozna wykluczyć. Według mnie winny jest przycisk. Z tego co pamietam to łatwo miernikiem da sie sprawdzić przycisk.

jak sprawdzić ten przycisk miernikiem bo nigdy tego nie robiłem jak to tam ogarnąć żeby nic nie uszkodzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do panelu podświetlania tablicy są 3 kostki, dwa od podświetlania tablicy i jeden do przycisku. Wypinasz tą od przycisku i powinny być dwa piny. Miernik ustawiasz na diode i sprawdzasz czy po naciśnieciu obwód się zamyka. Druga opcja to wypięcie silniczka i wpiecie miernika ustawionego na pomiar napięcia. Otwierasz bagaznik pilotem i miernik powinien pokazać sygnał (musisz mieć dobry miernik) potem to samo robisz tyle ze naciskając przycisk klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, też mam problem z klapą bagażnika, u mnie prawdopodobnie siłownik, zamówiłem go i do końca tygodnia powinienem już go założyć, więc jak coś to dam znać. Napięcie sprawdzasz miernikiem wypinając kostke z siłownika do tego wpinasz miernik jednocześnie naciskając przycisk otwierania.

Edytowane przez Tyson1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2017 o 16:51, Tyson1994 napisał:

Hej, też mam problem z klapą bagażnika, u mnie prawdopodobnie siłownik, zamówiłem go i do końca tygodnia powinienem już go założyć, więc jak coś to dam znać. Napięcie sprawdzasz miernikiem wypinając kostke z siłownika do tego wpinasz miernik jednocześnie naciskając przycisk otwierania.

Witam ponownie, tak jak przypuszczałem, siłownik odmówił posłuszeństwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio wymieniałem. Zdecydowałem się na OEM bo te zamienniki i używki które miałem w rękach to tragedia.

BTW Czy ktoś jest w stanie podać nr tej plastikowej zapinki która mocuje cięgno do zamka klapy? Przeglądalem Etke, ale nie mogę nic znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...