Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto kończy się przy 160km/h


Krzychu Jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, posiadam Audi A4 2.0 tdi z przebiegiem 320000 tys.  i mam zagatkę?

może już taki temat się gdzieś pojawił, ale nie znalazłem identycznego przypadku.

Auto ma następujące objawy:

- coraz większe problemy z odpalaniem

- podczas przyspieszania auto szarpie jak by brakowało mu paliwa, szarpanie zaczyna się od 2000 do 4500 obrotów na mniejszych biegach,

- oraz auto się nie chce rozpędzić więcej niż do 160 km/h i dochodzi do 3000 obrotów na 6 biegu i dalej nie idzie :(.

To co ostatnio (w przeciągu 6 miesięcy) została wymienione na nowe i oryginalne części serwisowe w kolejności:

- zawór EGR

- przepływomierz - auto zaczęło nagle kopcić - ale pomogło

- pompa paliwa w zbiorniku  - powodowała zawieszanie i gaśnięcie auta na postoju ( wystarczyło uderzyć w zbiornik i auto odpalało :))

- regeneracja turbiny - w autoryzowanym serwisie - turbina się zawieszała i auto dalej nie szło niż 120 km/h - po regeneracji pomogło

- czyszczenie ultradźwiękami pompo wtrysków 

- nowa pompa vacum

Ja widzicie już sporo wymieniłem, cześć objawów ustąpiła, ale te jak trudne odpalanie, mocne szarpanie i brak prędkości maksymalnej pozostały :(. 

Macie jakiś pomysł co jeszcze może być. Komputer pokazuje że wszystko jest ok i nie ma problemów z pompo wtryskami, a dwu-mas nie wali.

Będę wdzięczy za pomoc. jakieś pomysły.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i banał ale nie napisałeś, więc zapytam. Filtr paliwa wymieniałeś[emoji2]

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob logi i wrzuc, moze bedzie od razu wiadomo o co chodzi.. 3, 11, 13, 18, 23, 75(chyba, z EGT)

masz DPF? w sumie jaki silnik, bo nie ma w profilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci powiem tak.

Jak wymieniałeś to wszystko sam to zapytam po co.

Jak warsztat dlaczego?

Jak chcesz naprawić na forum...... to będzie co najmniej 20 następnych elementów.

 

Nie lepiej podjechać do zaufanego mechanika z okolicy lub z forum? Będzie szybciej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...