Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - auto uziemione


johny1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posiadam audi a4b8 143 KM CAGA 2,0 TDI w mulitronicu z 2008 roku. Jadąc dzisiaj es-ką postanowiłem sobie trochę przyspieszyć i "przepalić auto". Przełączyłem na sport i przyspieszyłem do 170. O dziwo więcej nie chciała iść, ledwo się zbierała. Więc przełączyłem na D i zacząłem zwalniać. Auto szarpnęło mi parę razy i jechało dalej. Po chwili zafalowały obroty i zaczęło coś szumieć jakbym złapał kapcia... zwolniłem do 70, auto praktycznie nie chciało jechać i zwalniało nadal. przy około 35 km/h obroty wskoczyły na 4 tys., szumienie przeobraziło się w wycie i poczułem dziwny zapach jakby się coś zatarło. Zatrzymałem się. Po zatrzymaniu przerzuciłem na N. Po ponownym wrzuceniu na D auto nie ciągnie do przodu. Na zegarach zauważyłem że zapaliła się kontrolka wykrzyknika w kole zębatym. Wróciłem na lawecie. Obawiam się, że najprawdopodobniej coś ze skrzynią. Tylko dziwi mnie, że nie miałem żadnych niepokojących oznak, że coś jest nie tak. Skrzynia nie przełączała się w tryb awaryjny ani nic, nie migały ani nie świeciły się żadne kontrolki. Do tej pory nie miałem żadnych problemów. Jestem 1000 km po wymianie oleju w skrzyni. Przelatane 242 tysiące. Wiecie co mogło walnąć? Jutro postaram się podpiąć go pod kompa i sczytać błędy.

IMG_20171123_221124.jpg

Edytowane przez johny1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...