Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

swap mostu z 80 B4 z blokadą do b5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam 
Mam most do wymiany bądź remontu ze względu dużego luzu. 
Ostatnio się zastanawiałem czy by nie podszedł jakiś most z blokadą i po przeszukaniu w etka znalazłem most z audi 80 B4 z takim samym przełożeniem.
 
Czy ktoś przerabiał taki temat lub przemyślał ?? 

Opublikowano

Będzie pasował u mnie już 3 rok śmiga hymn co prawda mam też torsena ale blokada robi lepsza robotę 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki kolego za odpowiedź,

co potrzebuje oprócz mostu ?? 

Jest takiej samiej długości i pasuje pod ori wał z b5 ? 

Opublikowano

Hymn jeżeli chodzi o luzy to zakup jeszcze starszego dyfra może okazać się jeszcze bardziej klopotliwy ( zależy jak go kto wcześniej katował) jak chodzi o swap to ja już napisałem że się da a resztę rozkmiń sam?

Opublikowano
  • Autor

siedziałem ostatnio na etce dość długo i już wszystko wiem :D 
Most mam do kupienia nowy z Niemiec za 500E tylko się waham :kwasny:

 

  • 2 lata później...
Opublikowano

I jak się sytuacja rozwinęła?

Nie mam dostępu do etki ani żadnego dyfra na porównanie

Wszystko w takim swapie pasuje czy trzeba coś rzeźbić?

Jak sterowana jest blokada?

Opublikowano
Godzinę temu, gabby87 napisał:

I jak się sytuacja rozwinęła?

Nie mam dostępu do etki ani żadnego dyfra na porównanie

Wszystko w takim swapie pasuje czy trzeba coś rzeźbić?

Jak sterowana jest blokada?

mam dyfer z 80tki z blokadą (AZE) ale do Twojego AJLa nie podejdzie, inne przelożenie, potrzebujesz CAV o nr 017 525 143 E

sterowanie mozesz sobie zrobic na siłowniku z central zamka

reszta P&P

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Dzięki Dev za odpowiedź!

U mnie most DAJ, więc mówisz że CAV powinienem szukać?

A jeszcze tylko pytanie...

To jest blokada 100%, nie żadne LSD ani "szpera" (czyli mechanizmy o ograniczonym poślizgu?

Skoro można to rozwiązać siłownikiem z centralnego zamka to mniemam że tak, ale wolę się upewnić ;)

Opublikowano

Blokada 100%

Możesz sobie wsadzić też TorSena

Opublikowano

Torsen z V8?

Wtedy trzeba przełożyć bebechy do obudowy z B5, tak?

A jeszcze co do blokady z A80

Jak jest podłączony sterownik?

Sygnał dostaje z licznika? Zasilanie do ABS idzie przez ten sterownik od blokady czy w jaki sposób go odcina?

Opublikowano
14 minut temu, gabby87 napisał:

Torsen z V8?

Wtedy trzeba przełożyć bebechy do obudowy z B5, tak?

A jeszcze co do blokady z A80

Jak jest podłączony sterownik?

Sygnał dostaje z licznika? Zasilanie do ABS idzie przez ten sterownik od blokady czy w jaki sposób go odcina?

Włączenie lub wyłączenie blokady robisz na włączniku bez sterownika.

Opublikowano
1 minutę temu, Dev napisał:

Włączenie lub wyłączenie blokady robisz na włączniku bez sterownika.

No to jest najprostsza opcja ;)

Ale ciekawi mnie po prostu jak to jest fabrycznie ;)

Opublikowano
10 godzin temu, gabby87 napisał:

No to jest najprostsza opcja ;)

Ale ciekawi mnie po prostu jak to jest fabrycznie ;)

Zawór dwukierunkowy na podcisnienie Plus siłownik na dyfrze

Opublikowano
W dniu 9.12.2019 o 14:30, gabby87 napisał:

Dzięki Dev za odpowiedź!

U mnie most DAJ, więc mówisz że CAV powinienem szukać?

A jeszcze tylko pytanie...

To jest blokada 100%, nie żadne LSD ani "szpera" (czyli mechanizmy o ograniczonym poślizgu?

Skoro można to rozwiązać siłownikiem z centralnego zamka to mniemam że tak, ale wolę się upewnić ;)

potrzebujesz cav, a to ciężki temat do zdobycia, a jak gdzieś trafisz to kumaty życzy sobie lekko 500zł

Dev jakie przełożenie ma ten most, ile cenisz i najważniejsze czy wysyłka to nie problem

Opublikowano
2 godziny temu, Trzesio napisał:

potrzebujesz cav, a to ciężki temat do zdobycia, a jak gdzieś trafisz to kumaty życzy sobie lekko 500zł

Dev jakie przełożenie ma ten most, ile cenisz i najważniejsze czy wysyłka to nie problem

Ostatnio za znaleziony cudem CAV kolega zaplacil 1200zł, taniej zapomnij, nie ma szans

Mój dyfer ma.przelozenie 37/9, idealnie pasuje do ori skrzyni S4 B5 albo do 1.8i 4x4 bez turbo.

Dyfer oddam za 500zl z wysyłką 

Opublikowano

czyli pod 2.5 dqt, jak dobrze pamiętam, powinien pasować

Opublikowano

Możliwe ale tego Ci nie.potwierdze na 100%

Opublikowano

Dev daj do siebie jakieś namiary. Może być na PW.

Opublikowano
36 minut temu, izydor6280 napisał:

Dev daj do siebie jakieś namiary. Może być na PW.

693456699

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.