Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dpf problem


Zabsonek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Jestem nowym czlonkiem forum.

Szkoda tylko ze pierwszy temat dotyczy problemu z moim a4 b7 2.0tdi 170.

Od jakiegos czasu mialem check engine blad: p0471 exhaust pressure sensor A circuit range/performance

Mialem sie tym zajac w wolnym czasie ale nie wiem ktory to czujnik i gdzie jest.

Dzisiaj po godzinnej jezdzie po miescie z check engine na zegarach :) moim oczom na fisie ukazala sie kontrolka dpf :/ akurat mialem blisko na autostrade takze odrazu ruszylem zeby przegonic auto... 

Niestety nic to nie dalo po godzinie pilowania na 3tys obrotow na 4 biegu z predkoscia 130km/h.

Na powrocie zaczela mrugoc kontrolka od swiec zarowych i auto stracilo moc.

 

Bledow mam dwa:

Jeden o ktorym pisalem wyzej i 2 to 

P2002 diesel particulate filter efficienty below threshold bank 1.

Wiem ze tu chodzi o dpf ze chyba zapchany. Co z tym fantem robic ? 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawił się ten pierwszy błąd to powinieneś od razu sprawdzić drożność przewodów dochodzących do czujnika różnicowego ciśnienia (G450), a jak były drożne to czujnik wymienić i zaadoptować :P

Przy niesprawności któregoś z czujników odpowiedzialnych za kontrolę parametrów dotyczących wypalania DPF-a możesz zapomnieć o tym że DPF się wypali :decayed:

Dla tego teraz masz go zatkanego na tyle, że bez VCD-esa pewnie nic nie zrobisz, a jak będziesz tak dalej jeździł to zaklajstrujesz go na amen :naughty::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik g450 to ten do którego idą dwa wężyk od dpf. Sprawdź drożność weżyków, ewentualnie wymień czujnik i zrób adaptację. Dpf nie wypali się jak sterownik widzi jakieś błędy. Po usunięciu błędów możesz próbować dopalać( patrz procedura dopalania filtra dpf) na forum. Jak nie, to płukanie filtra.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...