Jump to content
IGNORED

Dpf problem

Zabsonek

Recommended Posts

Czesc.

Jestem nowym czlonkiem forum.

Szkoda tylko ze pierwszy temat dotyczy problemu z moim a4 b7 2.0tdi 170.

Od jakiegos czasu mialem check engine blad: p0471 exhaust pressure sensor A circuit range/performance

Mialem sie tym zajac w wolnym czasie ale nie wiem ktory to czujnik i gdzie jest.

Dzisiaj po godzinnej jezdzie po miescie z check engine na zegarach :) moim oczom na fisie ukazala sie kontrolka dpf :/ akurat mialem blisko na autostrade takze odrazu ruszylem zeby przegonic auto... 

Niestety nic to nie dalo po godzinie pilowania na 3tys obrotow na 4 biegu z predkoscia 130km/h.

Na powrocie zaczela mrugoc kontrolka od swiec zarowych i auto stracilo moc.

Bledow mam dwa:

Jeden o ktorym pisalem wyzej i 2 to 

P2002 diesel particulate filter efficienty below threshold bank 1.

Wiem ze tu chodzi o dpf ze chyba zapchany. Co z tym fantem robic ? 

Dzieki

Jak pojawił się ten pierwszy błąd to powinieneś od razu sprawdzić drożność przewodów dochodzących do czujnika różnicowego ciśnienia (G450), a jak były drożne to czujnik wymienić i zaadoptować :P

Przy niesprawności któregoś z czujników odpowiedzialnych za kontrolę parametrów dotyczących wypalania DPF-a możesz zapomnieć o tym że DPF się wypali :decayed:

Dla tego teraz masz go zatkanego na tyle, że bez VCD-esa pewnie nic nie zrobisz, a jak będziesz tak dalej jeździł to zaklajstrujesz go na amen :naughty::hi:

Czujnik g450 to ten do którego idą dwa wężyk od dpf. Sprawdź drożność weżyków, ewentualnie wymień czujnik i zrób adaptację. Dpf nie wypali się jak sterownik widzi jakieś błędy. Po usunięciu błędów możesz próbować dopalać( patrz procedura dopalania filtra dpf) na forum. Jak nie, to płukanie filtra.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka