Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Na zimnym silniku pokazuje 90 stopni.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. W trakcie jazdy jakimś cudem auto zaczęło się grzać. Tzn wskazówka tak pokazywała gdyż wzrosła do prawie 110 stopni. Auto zatrzymałem i wyłączyłem silnik. Po tym jak dojechałem do domu i stało kilka godzin przekręcam na zapłon a tu wskazówka od temp od razu idzie na 90 stopni mimo że silnik zimny. Po odpaleniu wskazówka rośnie do prawie 110 stopni i alarm o wysokiej temp wody. I teraz pytania. Czy alarm o przekroczeniu temp wody generuje wskaźnik czy też czujnik. Drugie pytanie co spowodowało że tak ten wskaźnik utknął na tych 90 stopni po włączeniu zapłonu i rośnie w zwyż. Nie wiem więc czy faktycznie auto się przegrzewa czy to wskaźnik tylko źle pokazuje i włącza się alarm na FIS o wys temp wody. Czy to może coś z układem chłodzenia jest nie tak np termostat i faktycznie się grzeje. Ale najbardziej zastanawia mnie właśnie ta wskazówka na 90 stopni przy zupełnie zimnym silniku. Od czrgo zacząć poszukiwania? Gdzie w moim silniku czujnik temp wody?

Edytowane przez denveco

Opublikowano

Czujnik jest w układzie chłodzenia ( niestety nie wiem dokładnie w którym miejscu się znajduje) , idąc po przewodach będzie wtyczka dwu lub czteropinowa. Może być coś takiego. Odłącz wtyczkę to zobaczysz czy wskazania się zmienią. Czujnik można sprawdzić omomierzem wartości temperaturowe są opisane (trzeba poszukać ;) net lub sam naprawiam audi). Jeżeli wartości są zgodne to trzeba sprawdzić kable od czujnika.

czujnik.bmp

Opublikowano

Czujnik (4pin) masz na rurze łączącej głowice za prawą głowicą, za lewą stojąc przed autem.

Zmierz rezystancję jak pisał Kolega i będziesz wiedział czy to czujnik.

cd2c0166ed9d2b58m.jpg

 

Jakby co to mam prawie nowy ori czujnik na opchnięcie ;)

Opublikowano
  • Autor

Czyli to że na zimnym silniku pokazuje 90 stopni to może być wina czujnika, ale czy też może być jego wina że pokazuje wysoką temp wody wraz z "alarmem"? Więc nie koniecznie musi to być wina termostatu i wcale układ nie musi być przegrany tak na prawdę, a czujnik błędnie wskazuje. Droga sprawa to czy wymiana czujnika wiąże się z ubytkiem płynu chłodzącego?

Opublikowano

Przy wymianie trochę płynu może uciec, ale sprawdzic dasz radę bez wyjmowania. Zacznij od sprawdzenia/zmierzenia czujnika.

 

Opublikowano
  • Autor

Czyli w razie potrzeby nie będzie problemu z jego wymianą w sensie dojścia kluczem by go wykręcić? Multimetr mam tak więc (mimo że tego jeszcze nie robiłem) jutro jak będę przy aucie to zmierzę i zobaczymy co tam wskazuje multimetr.

Opublikowano

Nie potrzebujesz klucza, czujnik jest na "zawleczkę".

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem multimetrem i pokazywało w okolicach 1200. Chyba że ja coś źle tam ustawiłem. Nie wiem na opornościach a raczej ustawieniach ich na multimetrze  jestem zielony. Koniec końcu musiałem szybko uruchomić auto bo było mi bardzo potrzebne. Więc kupiłem czujnik febi z tym że zielone gniazdo a w moim VDO było czarne. Wszystko to samo tak więc zanim wszystko złożyłem wpiąłem tylko wtyczkę w czujnik i wszystko gra. Mam nadzieje że chociaż tydzień pojeździ. Nie jest to ori czujnik, ale raz że nie miałem czasu czekać aż przyślą na za dwa dni a dwa niby febi to niemiecki więc i może nie taki zły. W każdym bądź razie wiadomo co było przyczyną tak więc dzięki bardzo za pomoc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.