Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd P1065 Regulacja ciśnienia paliwa - róznica regulacji.


hehu

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu Thursday, December 14, 2017 o 23:07, hehu napisał:

Mam podejrzenie co do tego błędu że winny jest czujnik regulacji ciśnienia paliwa ....i mam pytanie czy ewentualnie po wymianie tego czujnika należy przeprowadzić adaptację??

Elo, nie wiem czy chodzi Ci o czujnik ciśnienia czy o zawór regulacji bo to dwie różne rzeczy, w każdym razie ja po wymianie zaworu regulacji ciśnienia nie robiłem adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Opisze ten problem i rozwiązanie:

Wymieniałem olej i filtry, po wymianie filtrów mechanik powinien programem wstępnie odpowietrzyć układ trwa to ok. 1 min, ale nie zrobil tego zrobil w ten sposob ze nacisnąl kluczyk i samochod po kilku kręceniach odpalił w wyniku czego poszło powietrze na listwę wtryskowa i padł czujnik regulacji ciśnienia paliwa ten bliżej kabiny 057 130 764 H, po podłaczeniu kompa wyskakuje błąd 5175 - regulator ciśnienia paliwa/ objawy obroty na biegu jałowym skaczą, po 2,500 tys. obrotów podczas jazdy przyspieszenie moc ok/ co pomogło:

- wymiana czujnika na nowy oryginał w serwisie 1400 zł, w motoryzacyjnym 500 zł./ połaszczyłem się wcześniej kupując używke z aledrogo nie polecam czójnik działał godzine potem to samo/!!!!

- kilkarkrotne podlącznie pod komputer i odpowietrzanie

- zrobienie kilku kilometrów na nowym czujniku zgaszenie silnika i tak aż do ustąpienia objawów / zaznaczam zę na nowym czujniku obroty na poczatku też falowały - po tym zabiegu co napisałem wcześniej objawy ustąpiły i jest ok.

- słyszałem też że czasami dodatkowo trzeba wymienić na filtr z aso / podobno ma właściwą przepustowość - info od mechanika z aso audi/ - u mnie pomogło bez wymiany na filtr orginał ja mam knechta mówią ze manna lepsze

 

mam nadzieje ze pomogłem u mnie trwało to tydzień az w końcu jest ok!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...