Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t q bfb napinacz lancucha roz.


adeksus89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie odnośnie poprawnej pracy napinacza łańcucha roz. ,gdy odpalam auto ogolnie jest cicho może przez chwile chodzi glosniej na ssaniu. Lecz gdy dobrze się przyslucham slychać z tylniej cześci silnika tam gdzie jest napinacz szum lub lekkie trekotanie tak jak by praca lancucha po slizgu. Czy to normalne ? dodam ,ze stojąc obok auta dopiero przy zblizeniu sie do miejsca gdzie jest napinacz slychac ten dzwięk . Tak pracuje sprawny napinacz czy w ogóle żadne dzwieki nie powinny dochodzic z jego okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo. Wcześniej jak miałem uszkodzony napinacz to dopiero terkotało i wymieniłam łańcuch(nic nie dało) a potem napinacz (używka) i terkotanie ustało do obecnego stanu lekkiego szumu. Można jeszcze profilaktycznie zmierzyć ciśnienie oleju ale na rozgrzanym bo na zimnym i tak będzie duże. Niech jeszcze wypowiedzą się inni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jest mozliwe ,ze to normalny stan pracy napinacza ? może ktoś jeszcze ze sprawnym napinaczem się wypowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dobrze mi znany. Szum powinien być a terkotania nie. Jeśli coś Ci tam wali to albo napibacz albo łańcuch się kończy. Bez filmu ciezko powiedzeić. Podjedź do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracę łańcuszka będzie słychać i to normalne, tylko jak koledzy wyżej piszą powinien to być raczej taki szum bez żadnego metalicznego/chroboczącego dźwięku. Jego prawidłowa praca bezszelestna na pewno nie jest :P

Na ssaniu potrafi trochę hałasować kombi zawór podczas pracy pompy sai i wtedy wydaje się, że to od napinacza/łańcuszka.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...