Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pierdzenie wydechu - foto


blaster99

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze po slownym opisie dzwiekow trudno cos wywnioskowac ale co mi szkodzi:rolleyes: ... Sprawa ma sie tak ze moj uklad wydechowy w czasie jazdy daje efekt lekkiego pierdu "prrrrrrrrr", natomiast gdy auto jest juz cieple na postoju sluchac ciche lecz slyszalne metaliczne tykanie tykanie. Jezeli nie bedzie to dziura w tlumiku to na co zwrocic uwage ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszałem o uszczelce przy kolektorze wydwchowym, moze tam tez zajrzec ?[br]Dopisany: 02 Luty 2009, 20:08_________________________________________________

Włóż szmatę do rury wydechowej i poszukaj nieszczelności. Masz może katalizator?

chyba tak zrobie, ale prawdopodobnie auto mi sie zadlawi, czy to moze byc niezdrowe dla auta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wasze typy sa cenne bo jutro bede wiedzial na co patrzec[br]Dopisany: 02 Luty 2009, 20:21_________________________________________________ :wink4:

[br]Dopisany: 02 Luty 2009, 20:30_________________________________________________byłem w dwoch warsztatach wczoraj, tam tylko popatrzyli na widoczny odcinek tlumika, posluchali silnika i powiedzieli ze jest ok ... :wallbash:... na moje ucho dzwiek dochodzi z okolic klektora wydechowego, jednak dzwiek slyszalny jest powyzej 1,5 tys obrotow i najlepiej w czasie jazdy we wnetrzu auta. jakie sa objawy np wydmuchanej uszczelki kolektora ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie w ciemno wymienię te uszczelkę.. orientuje się ktoś jaki to koszt, oraz jaki stopień trudności ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a siatki tam nie ma ???? złącza elastycznego ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a siatki tam nie ma ???? złącza elastycznego ?????

jest zlacze elastyczne, ale ono wyglada ok... a jak mozna poznac, ze jest ono padniete??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oko ciezko wyczuć , wjedz na kanał , niech ktoś przytka tłumik na końcu a ty nasłuchój , od razu bedzie wiadomo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtykałem szmate i nie zauwazylem zeby gdzies kopcil... planuje wymienic uszczelke pod kolektorem wydechowym bo nic innego nie przychodzi mi do glowy...

przy obciążeniu silnika, np. jazda pod górę będzie dawało się bardziej we znaki.

owszem przy obciazeniu ten niemily dzwiek bardziej slychac - swzczegolnie jadac pod gorke - dzwiek traktora ktory dochodzi z okolic silnika (dobrze slyszalny jest mniej wiecej na wysokosci srodka konsoli - radia).

Gdy jade po prostej okolo 90 kmh to slysze jakby cichy helikopter , a przy 100 - 110 dziek jest prawie nieslyszalny ....

co mam robic ? wymienie uszczelke pod kolektorem ...moze tez zabrac sie za plecionke ( wyglada na dobra) albo wywalic Kata ??

Dosc mam trekotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze juz jutro sie tego podejme, tylko zastanawiam sie czy bede musial sciagac turbo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...