Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ Q] Duże spalanie mała moc


Peli333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dosyć nietypowy problem a konkretnie spalanie na poziomie ok 14 l czystej benzyny przy normalnej jeździe do 3,5 tyś obrotów około wraz z słabszym przyspieszeniem niż powinno być. Jestem tutaj nowy i chciałbym zasięgnąć waszej opinii czy to spalanie jest normalne i tak w sumie czy jest problem. 

Opinie słyszałem różne, a mianowicie że ten silnik potrafi palić ok 12 l ale bez quattro więc z napędem 4x4 będzie palił więcej. 
Po pierwszym osobistym spotkaniu z Vagiem wykryłem błąd 17604 związany z sondą lambda który wyczyściłem. Serwis zrobiony (olej filtry rozrząd czyszczenie miski, Bez paliwowego - od niego powinienem zacząc który już jest zamówiony)
Świece zapłonowe dedykowane ngk PFR6Q ale zmieniłem je dopiero wczoraj z niededykowanych (kolejne pytanie czy to mogło mieć związek z mocą)

Podsumowując chciałbym zasięgnąć u was rady czy dramatyzuje czy muszę się z Tym pogodzić (jeśli chodzi o spalanie). Im więcej czytam internet tym bardziej głupieje bo dowiaduje się coraz to innych powodów takiej sytuacji(walnieta przepływka, sonda, zła mieszanka, katalizator padnięty - czyli milion innych rzeczy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne 2+33, 115+118 i 3+20, a będzie wiadomo coś więcej. Tak to wróżenie z fusów.

Spalanie dużo za duże chyba, że jeździsz odcinki po 2km dziennie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...