Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wahacze


iza123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Przed chwilką zbadałam moje wahacze bo siostra ma sobie ode mnie wziąć samochód i kyurde troche się załamałam do w prawym kole obydwa górne ruszam rękami (więc luz jest bardzo duży ) a w kole lewym (górne wymienione i łącznik stabilizatora też ) tylny dolny wahacz ma luz góra dół (chyba tak nie powinno być jak na mój rozum) i końcówka drążka rusza sie strasznie lekko . Powiedzcie mi co może sie stac jak samochód ma przejachać po trasie jakieś 500km ? Czy wahacz albo ta końcówka może się rozpiąć albo coś w tym stylu? Co zrobić dać siostrze samochód czy jej nie narażać i zostawić przy właścicielce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, z zawieszeniem nie ma zartów, lepiej wymienic jak daja o sobie znac luzy i skrzypienie.

jak robilem rozrzad 3 miechy temu, mechanik opowiadal jak w passacie, wypial sie dolny wachacz, cale szczescie ze stalo się to na parkingu a nie podczas jazdy z duza predkoscia, bo skutki moglybyc tragiczne :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywały przypadki że zawiecha sie rozpinała

kwestia jak wielkie sa owe luzy

jak spore to lepiej nie ryzykuj

Te górne w prawym kole obydwa mają taki luz że bez problemowo ruszam jedną ręką i się lekko przekręcają przypuszczam że jakby się je zdjęło to ta końcówka ruszałaby się palcami ale jak się mogą wypiąć jak je przecież sruba trzyma ??

[ Dodano: 2006-05-18, 20:58 ]

wymieniłabym je ale kurde nie mam kasy :cry: a tak wogóle to jak często wymieniacie zawieszenie w sowich niuniach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zawiechy to zależy od dróg po jakich jeździsz, u nas w kraju to nie mamy dużego wyboru :mrgreen: wiesz o czym mówie, co do górnych wahaczy to końcówki mogą poprostu wypaść z wahaczy i tu zaczyna sie robić nieciekawie podczas jazdy, na jesień zlikwidowałem stuki a teraz znowu się odezwało i pewnie następne wahacze do wymiany :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A smarowal ktos przypadkiem kiedys to zawieszenie?? pewnie nie! moj Audik przejechal 90 tys km po Polskich drogach(i wcale nie byly to rowne drogi tzn dziory polne drogi itp.) i choc to trudne do uwiezenia to nigdy jeszcze nie wymienialem zawieszenia. Moja rada wezcie sobie strzykawke i we wszystkie gumki(na wahaczach) powciskac tawotu tak aby gumka na wahaczu byla taka napeczniala to wydluzy zywotnosc zawieszenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak bede wyminiał na nowe to mam zamiar wszystkie tak właśnie przesmarować, tylko się zastanawiam jaki smar wziąć molibdenowy (gęściejszy z grafitem) czy litowy ( taki rzadki)??

Ktoś wie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dawalem gesciejszy z grafitem i dalem go na cieplo, po roku smaruje sobie od nowa to naprawde daje efekt

na ciepło?? znaczy się podgrzewałeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka metalowa jakby strzykawe i nalozylem w nia tawot a potem po zagrzaniu wlasciwie ogrzaniu do letniej temp wcisnalem jak najciensza igielka w gumke ale ta gumke wez przebij przy samej krawedzi nie w srodku, ale jak nie chcesz sie bawic to mozesz zrobic to na zimno na cieplo niby lepiej sie przyjmuje ja tak zrobilem i jak narazie zawieszenie nie jest dla mnie problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A smarowal ktos przypadkiem kiedys to zawieszenie?? pewnie nie! moj Audik przejechal 90 tys km po Polskich drogach(i wcale nie byly to rowne drogi tzn dziory polne drogi itp.) i choc to trudne do uwiezenia to nigdy jeszcze nie wymienialem zawieszenia. Moja rada wezcie sobie strzykawke i we wszystkie gumki(na wahaczach) powciskac tawotu tak aby gumka na wahaczu byla taka napeczniala to wydluzy zywotnosc zawieszenia :mrgreen:

Też mi to ktoś kiedyś mówił ale nie wiedziałam że daje taki efekt . Skoro mówisz że skutkuje to trzeba spróbować ( chyba wystarczy dwa razy do roku zrobić taki zabieg? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...