Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t quatro


HaGeNn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie,zamierzam kupić Audi a4 b7 1.8t i nasuwa mi się pytanie czy w tym silniku po zwiększeniu mocy i założeniu gazu lepiej jest wybrać quatro co wiąże się z 6 biegową skrzynią? Jest to mozliwe że będzie mniej paliło niż z zwykłą 5 biegową skrzynią?? jeśli zwiększe moc na około 185 190 km czy zostać przy przednim napedzie?? chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat. Dziękuję za dyskusję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz zwiększać moc i pytasz o spalanie? Na prawdę 2litry gazu w jedną czy drugą stronę to tak dużo? Jak Ci się trafi Q to kupuj, jak nie to zawsze można dołożyć. Na suchym ośka daje radę, ale na mokrym to o wyścigach spod świateł można zapomnieć przy mocy ok. 200kuni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pytam o spalanie bo nie wiem czy może być duża różnica między seryja 163 a tym 190 może ktoś ma taki samochód i może mi powiedzieć. I Nie mówię że 2l gazu to dużo.. tylko pytam bo skąd mogę wiedzieć że to 2l a nie 6 hehe 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po programie spalanie lpg jest porównywalne lub nawet trochę niższe niż na serii, zależy kiedy. Różnicy przy dystrybutorze nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę wiedzieć na ile krecileś  i czy cos zmieniales czy sam program  i ile to spalanie wynosi ? Wiadome że dużo zależy od nogi ale tak +/- 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 200 i sam program. W mieście 13l, a ostatnio wychodzi około 12l z przewagą jazdy w trasie (eską i rzadko kiedy poniżej 140km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak manualna skrzynia , zastanawiam się  czy 6 biegową skrzynia która jest w quatro nie da lepszego efektu gdy zrobię te 185 190 km niż dałby sam przedni napęd z 5 biegową skrzynią, a spalanie to głównie chodziło mi o różnice między seryją 163 km a tym jak podkrece,ale możesz powiedzieć coś głębiej o tym spalaniu na tych dwóch osiach.  Ps orientuje się ktoś jaki jest koszt założenia stage 1 czy tam softu 1 chodzi mi o ten najslabszy co gregor poleca żeby nie leciały podzespoły na wysokich obrotach,tak jak to się dziejepo samej mapce z tego co mi wiadomo a powiem że zielony jestem w te klocki :)

Edytowane przez HaGeNn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...