Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania podczas przyspieszania. POMOCY!


Wolfsgruppe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu pojawił się w mojej audi a4 b6 1.9tdi z 2002r, problem w postaci wibracji/drgań karoserii podczas przyspieszania.

Sprawdziłem półosie i  dostrzegłem luz na flanszach / piastach przy skrzyni biegów z lewej jak i z prawej strony. Przy okazji wymieniłem dwa przeguby wewnętrzne, aby mieć pewność, że to nie one wywołują wibracje.

Drgania pojawiają się na każdym biegu przy wciskaniu pedału przyspieszenia, znikają zaś w chwili odpuszczenia go. 

Moje pytanie dotyczy, w jaki sposób można zlikwidować luzy, co trzeba wymienić? Czy to wina wyrobionych łożysk na wale kołnierzowym, jeżeli tak to jak się to wymienia?

 

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z wibracjami przy przyspieszaniu

Drgania są odczuwalne po przekroczeniu 120km i znikają przy 160km

Całe zawieszenie sprawdzone w ASO geometria zrobiona - może to te przeguby tylko które?? jak ASO nic nie znajduje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejność należy sprawdzić czy przeguby wewnętrzne i flansze skrzyni nie mają luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem w poście, przeguby wewnętrzne wymienione - jest luz na flanszach. Moje pytanie dotyczy tego w jaki sposób można ten luz usunąć - czy wymienia się te flansze i ułożyskowanie czy tylko wymiana/regeneracja skrzyni wchodzi w grę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...