Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Mocowanie dojazdówki


konkwistador

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z zamocowaniem w audi a4 avant [b6] koła dojazdowego :>. Pierwotnie auto miało na wyposażeniu tylko zestaw naprawczy ale już praktycznie przekonałem się że nie można na to liczyć. Kupiłem koło, położyłem do wnęki w bagażniku (na tym styropianie) no ale wieka nie można dokręcić i odstaje. Bez wieka jest ok (podłoga nie odstaje) ale nie chcę aby to koło mi podskakiwało w czasie jazdy. Czy Audi przewidziało jakiś inny sposób mocowania koła dojazdowego w tym modelu (jakiś inny dekiel, inny styropian) czy może ja coś robię nie tak (wyjąć styropian)?

Ps. Czy ten styropian jest jakoś specjalnie przymocowany bo wydaje się że bez uszkodzenia ciężko będzie go wyjąć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak problem jest prawdopodobnie z niewłaściwą dojazdówką. Jak patrzyłem na allegro to na dojazdówkach do a4 są opony o wymiarze 115 lub 125 a moja ma 145mm szerokości. Podjadę do handlarza i zobaczę albo zamieni mi oponę na cieńszą albo oddam koło.

Dzięki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ktos Ci podrzucił na dojazdówke opone od malucha :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ktos Ci podrzucił na dojazdówke opone od malucha :wink4:

jak kupywalem swoja B6 tez mi handlarz podrzucil jakies gowno z innego auta,nie zauwazylbym tego,tylko chcialem pomalowac felge i probowalem zalozyc i ...dobrze ,ze mialem jeszcze kola od B5,to jedno wrzucilem ,jako zapasowke :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamiast kombinować z dojazdówką kupić zapasowe koło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powinieneś mieć całkiem inny styropian!!!

Wyciągnąć idzie ten styropian bez zadnego niszczenia go, nie jest przyklejony, poprostu ciasno siedzi i to tyle.

Ja u siebie a A4 po wyciągnięciu tego styropianu woże alum 17" i jest ok :cool1:

W wersjach bez zestawu naprawczego wyglada to tak ze wkładasz koło w ta dziure i jest mały styropian w który wkłada się lewarek, klucz, hak itp.

Przynajmniej tak mam w A6 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersjach bez zestawu naprawczego wyglada to tak ze wkładasz koło w ta dziure i jest mały styropian w który wkłada się lewarek, klucz, hak itp

koles w avancie b5 ma taki wlasnie styropian ,naklada sie go na kolo zapasowe,a wlasciwie do srodka kola zapasowego :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w A6 właśnie tak i zapewne w A4 występuje to tak samo.

W A4 zimą woże 17" alu felge a z na lato włoze tam zimówke jako zapas i sprawa załatwiona. W sedanie zadnego styropianu nie potrzebuje które wchodzi w koło bo jak wiadomo lewarek i klucz jest mocowany po bokach tej dziury na koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...