Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Poduszka przedniego amortyzatora


Kukis

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z zebranych tu posiadaczy A4 miał problem z poduszką przedniego amortyzatora? Jakie objawy wskazują na jej zużycie? Większość twierdzi, że w "wielowahaczu" poduszka się wogóle nie psuje, gdyż nie ma łożyska skrętnego, ale proszę o wypowiedź posiadaczy A4, którzy z jakiegoś powodu mieli styczność z tym problemem. Walczę z lekkim pukaniem lewego koła na małych, licznych nierównościach. Hałas podobny do dźwięku zużytego stabilizatora, lecz to 100% nie on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno to nie łącznik stabilizatora, gumy stabilizatora też nie. Początkowo też obstawiałem stabilizator, ale jestem pewien, że to coś innego, gdyż robiłem eksperyment: całkowity demontaż drążka stabilizatora i niestety bez niego też pukało w lewym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może amortyzator,sprawdż i porównaj obie strony jaki mają procent.Sprężyna jest ok?Zobacz jeszcze czy nakrętka od amortyzatora ta na górze jest dobrze dokręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy, a według ETKI w poduszce tej jest łożysko. Wczoraj chciałem to rozebrać bo mam dziwne trzeszczenie w prawym kole przy skręcie kierownicą (tylko kiedy auto stoi na kołach, na lewarku nic nie słychać). Podejrzewam więc to łożysko. Niestety nie zdołałem odkręcić tych dwóch wahaczy i tu od razu pytanie, czy mają one w swoich główkach wyżłobienie na śrubę która ja zaciska czy można je wyjąć bez wyciągania tej śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z lekkim pukaniem lewego koła na małych, licznych nierównościach. Hałas podobny do dźwięku zużytego stabilizatora, lecz to 100% nie on.

ja dokładnie walcze z tym samym ale jak przejeżdżam przez tzw.policjanta , słyszę takie delikatnie dobicie i specyficzny tak jakby syczenie raczej specyficzne dla pracy amortyzatora i myślę ze to będzie jego wina, sprawdź amorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam podobny problem jak kolega "Kukis" z tym że umie te delikatne stuki dobiegają z prawej strony , łącznik niedawno wymieniany ,ogólnie wszystko sprawdzone i wszystkie elementy ok ale nie wiem co moze być przyczyną stuków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze górne mają wyżłobienie( takie rowki) w swoich trzpieniach gdzie wchodzi śróba która je zaciska. Musisz jakoś wybić tą sróbę bo inaczej nic nie zrobisz, albo rozwalisz całą kolumnę. pozdrawiam

Dzięki wielkie. Właśnie o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...