Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura płynu chłodzącego


kamil_audiA4B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Jestem na tym forum świerzakiem. Od niedawna stałem się posiadaczem Audi A4 B5 1.9 TDI PD z 2000 roku.  Zaobserwowałem w swoim autku że wskazniki temperatury płynu chłodzącego oraz temp. oleju(pomijam nie ten dział chyba) jakby troche szwankowały. Wskaznik temp. cieczy chłodzącej pokazywał na poczatku temp. ok 100*C, przy normalnej jeżdzie oraz uwzględniając niskie temperatury. Pomyślałem że wymienie termostat. Wymieniłem ten termostat (WAHLER)wraz z płynem. Odpowietrzałem układ. Po wymianie termostatu ucieszyłem się bo autko po kilku kilometrach nagrzane było do opcjonalnej temperatury(wskażnik). Postanowiłem wybrać sie w dalczą podróż ok 40 km i zaobserwowałem że wskazówka podobnie jak wcześniej powędrowała w okolice 100*C. Dzisiaj sprawdzałem temperature silnika na klimatroniku na kanale 51 (nie wiem czy prawidłowo bo mam AJM) to po kilku kilometrach wskaznik zaszedł okolo 80 kilku*C a klimatronik wtedy pokazywał 90*Ci tak trzymał przez cały czas a wskazówka temp. pokazywała czasem ok 100*C a raz opadała ale zawsze ponad 80*C. Troche to dla mnie dziwne zjawisko. Martwie się tym żeby nie przegrzewać silnika.  Doradzcie coś koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga i sprawdź czujnik temperatury czy pokazuje podobne wartości do ECU i na zegar ...Może czujnik szaleje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.  Kolega machina ma racje bo na kanale 49 jest temp. płynu a na 51  temp. silnika. Nie wiem czy dobrze myślę. Porównam to ze wskazaniami na vag-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...