Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Ile oleju wchodzi do silnika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chciałbym sie dowiedzeć ile oleju wchodzi do silnika 2.0 TDi z oznaczeniem BLB oczywisce jest to audi A4 b7

Pytam ponieważ oddaje auto na wymianę oleju do nie autoryzowanego warsztatu i wolałbym im wcześniej powiedzieć co ile jak i gdzie wlać :) żeby nie było później jakichś problemów.

oczywiśćie dzwoniłem do ASO ale oni sami dobrze nie wiedzą w jednym mówią ze 4,2l w drugim ze 5l

rozumiem ze każdy silnik 2.0TDI jest inny także prawdopodobnie BLB bedzie mieć inna pojemność niz te z innymi oznaczeniami

dodam tylko ze za wszystkie czesci :

FILTR KABINOWY

FILTR OLEJU (WKŁAD )

FILTR PALIWA

OLEJ CASTROL 4l+1l ---------------wszystko takie jak oryginalnie powinno być koszt- 411zł porównując to do ceny w ASO 1200-1300zł to dobra oszędność.

jeżeli ktoś wie dokładnie ile powinieniem go tam wlać to bardzo prosze o podpowiedz :)

z góry dziękuje

Opublikowano

3.8 -4 l na całkowicie suchym silniku. Jak nie odessają z chłodnicy oleju to ok. 3.5 l.

Castrol :confused4: ale to Twój wybór. Jaki konkretnie rodzaj Castrola?

Opublikowano

Dziś zalewałem BLB absolutnie suchy - w chłodnicy oleju i misce nie było pozostałości starego oleju, bo były demontowane i myte. Weszło dokładnie ok. 3.9 l patrząc bo podziałce na bańce Motula.

Opublikowano
  • Autor

castrol long life 5W30 spełniajacy normę 507 - dokładnie taki sam jak w leją w ASO.

Dodam tylko ze mam jeszcze skrzynie multitronic nie wiem czy to ma jakieś znaczenie

czyli pownnno wiejśc około 3.8l ?[br]Dopisany: 05 Luty 2009, 22:55_________________________________________________aha dobrze ze nie posłuchałem koegów a ASO :cool1: bo kazałbym im wlać w warsztacie tyle ile mi podpowiedzieli....

ASO omijac z daleka :)

Opublikowano

castrol long life 5W30 spełniajacy normę 507

A po co Ci do BLB norma Low Saps 507.00? Chyba żeby wydrenowało Ci porfel? :naughty:

Lej porządne 505.01 5W40, a nie jakieś syfiaste LL. :cool1:

Polecam np. Motula Specyfic 505.01

Opublikowano

5w40 mobil taki zalałem ostatnio i jakoś śmiga do 1.9 weszło 4l i nie narzeka

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.