Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 AVANT] Problem z centralnym zamkiem i szybami


lolinhopl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam kilka problemów z elektrycznymi szybami i centralnym zamkiem, a mianowicie:

1. Centralny zamek:

Czy zamykam ręcznie kluczem czy z pilota to bagażnik jak i wszystkie drzwi się zamykają oprócz lewych z tyłu. Można je bez problemu normalnie otworzyć. 

2. Elektryczne szyby:

Szyba w drzwiach kierowcy delikatnie się przycina i słychać jakieś drapanie. Szyba pasażera raz się otwiera a raz nie. 

Dodam że szyby nie były jakiś czas wogóle otwierane.

 

W czym może tkwić problem ?

 

Dodam, że samochód jakiś czas temu miał wypięty akumulator(informacja od poprzedniego właściciela, gdyż samochód mam zaledwie dwa dni)

Edytowane przez lolinhopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem związany z zamkami oraz niedziałającą szyba leży w połamanych kablach w harmonijkach między drzwiami a budą. Co do zacinania szybto zapewne linka w mechanizmie się powoli "urywa" i za jakiś czas będzie większy problem, więc radze ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę podjadę do elektryka i zobaczymy jak sprawy się mają. Myśle że to nie powinno przyspożyć dużo pracy i wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czym ty chcesz jechać do elektryka?? Naprawę ogarniesz we własnym zakresie i bez żadnych wydatków. Ściągasz harmonijkę, która znajduje się między drzwiami, a budą i lutujesz kable.

Zapewne tak wyglądają twoje kable:

081a7010eaab3423f13b1f311e22fa92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, rozbiorę to w takim razie i zobaczymy jak to wygląda ;) Skoro nie ma z tym wielkiego problemu powinienem dać radę. Dzięki za info !

 

A dodatkowo zapytam, jest możliwość zamknięcia tych drzwi w jakiś inny sposób ? Czytałem coś raz na temat zaślepki w drzwiach. Jedna jest ale to jest blokada dla dzieci od środka, a żeby zamknąć z obu stron jest szansa ?

Edytowane przez lolinhopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany ;)

 

W drzwiach były kable połamane, a co do szyb - prowadnice wymienione na nowe, przełącznik kierowcy wymieiony na nowy  i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam podobny problem z tym, ze w A4 B7 (2007). Nie zamykają się tylne prawe drzwi. Przy próbie zamknięcia drzwi pilotem nie migają kierunki. Szyba elektryczna działa OK, Co ciekawe podświetlenie ostrzegawcze(czerwone) na drzwiach i pod drzwiami działa jak się otworzy drzwi , ale dopiero po kilku sekundach. przy pozostałych drzwiach błyskawicznie się zapalają. Ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę oswoiłem się z autkiem itd, także conieco już wiem.

Jeżeli nie świecą Ci kierunki to znaczy że nie zostały zamknięte wszystkie drzwi(w tym bagażnik)- w taki sposób jest to sygnalizowane, bądź po prostu nie masz włączonej tej opcji w komputerze, podepnij vaga i sprawdz.

Na pewno masz przerwane kable w drzwiach(delikatnie stąd opóźnienie), polecałbym od tego zacząć - z czasem zaczną przerywać szyby i zamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...