Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Akumulator w ADR


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie potrzebuje konkretna odpowiedz na pytanie jaki AKU (pojemnosc) powinien byc w ADR ?? Prosze nie piszcie tylko ze jest to na wlepce w kole zapasowym... - bo do bagażnika sie nie moge dostac :disgust: (centralny nie ma siły otworzyc - a z kluczyka otworzyc nie moge). Co do tego jaki akumulator siedzi w nim aktualnie tez nie jestem w stanie okreslic bo z wlepek na akusie nie da sie nic odczytac.

Wczesniej jakies 3 tyg temu ładowałem akumulator bo zamarzl... do dzis palil jako tako (jesli jezdzony codziennie), ale w nocy znowu temperatura spadła, a autko stalo wczesniej cały dzionek i dzis juz nie zakrecil wiec juz chyba koniec jego zycia... i trzeba sie udac o zakup nowego...

Prosze o info odnosnie pojemnosci jakiej aku powinienem zakupic...

Podrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

u mnie jak kupilem, to mialem aku wsadzony o pojemnosci 40 Ah. Potem zalozylem gazownie, to podminielm aku z innego samochodu i aktualnie mam 55 Ah. Mam dodatkowo gdzies wyciek produ, bo u mnie jak postoi 2 tyg to sie rozladowuje, moze u Ciebie tez jest podobny problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze oryginalny aku firmy audi wymieniany w serwisie i jest wstawiony 60ah i bez problemu go doładowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie naczytalem... i bedzie chyba 50 max 55 Ah nie wiekszy. Z tego co patrze po forum to wyjezdzaly z fabryki na 44Ah wiec do tych 10% mozna zwiekszyc...

Zobaczymy co ciekawego dostane w ofercie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44Ah to trochę mało. Fiat 126P elegant wychodził z fabryki i miał 36Ah przy dwóch cylindrach ale audi ma cztery 44 to dziwne trochę :blink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 44ah to też za mało ale przed chwilą sprawdziłem w info-tech instrukcji i okazuje się że przewidziany jest akumulator 43ah dla silników 101kM i 125kM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44Ah to trochę mało. Fiat 126P elegant wychodził z fabryki i miał 36Ah przy dwóch cylindrach ale audi ma cztery 44 to dziwne trochę :blink: .

Według kodów tak jest... (kiedys we Fieście 1.1i miałem 43Ah wiec tez dziwne mi sie to wydaje, jednak trzeba pamietac ze to cały czas jest benzyna a nie diesel który potrzebuje dużego kopa na rozruchu)

Dla mnie 44ah to też za mało ale przed chwilą sprawdziłem w info-tech instrukcji i okazuje się że przewidziany jest akumulator 43ah dla silników 101kM i 125kM.

Czyli potwierdza sie to co wyżej napisałem... dlatego bedzie 50 lub 55 Ah i powinno byc good ;) 60tki moze faktycznie niedoładowac... nastapi zasiarczenie i pojemnosc i tak bedzie mniejsza..

Niech sie wypowiedza jeszcze inni użytkownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakuj 55Ah :good: nic mu będzie :cool1: wystarczy Ci rowniez 50Ah którego zapewne masz już pod maska samochodu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z fabryki też wyjechał z aku 44Ah teraz mam 65Ah, A tak z innej beczki przy odpalaniu auta mruży wam się wewnętrzne oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...