Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odma 2.8 AAH


krakowiak241

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy to jest odma i czy powietrze ma przepływać z góry na dół czyli od pompy hamulcowej w stronę silnika?

20180304_121901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mortek1986 napisał:

to nie jest odma, to podcisnienie do serwa

Aha, a jak wygląda odma w tym silniku? Jakieś foto może? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mortek1986 napisał:

weze opdmy sa z tyłu głowic, ida po przepustnicy

Drugie podejście :) czy to jest wąż odmy? ten z tym zielonym... Jeśli tak to na żywo wygląda jeszcze gorzej niż na zdjęciu.... :o

20180307_141115.jpg

20180307_141400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu coś dorobił z węża ogrodowego...

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda trochę inaczej. Z lewej i z prawej jest po jednym osobnym wężyku. Coś bardzo podobnego jak na tym zdjęciu poniżej. Wężyk po prawej stronie na jednym końcu ma coś w stylu kolanka (utwardzone zagięcie). Ten wężyk wyżej na zdjęciu z tym zielonym jest po lewej stronie i nie ma tego kolanka. Podejrzewam, że ktoś je złamał i przerobił w taki sposób. Tak czy siak muszę to wymienić tylko nie wiem czy dostane takie jak mam w aucie. Zaraz zrobię zdjęcie tego z prawej strony tylko muszę odkręcić zbiorniczek płynu chłodniczego bo nie mam dojścia.

5580b1a34841ae473d02aee5a7f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda końcówka z prawej strony w miejscu w którym z lewej zrobiona jest ta przeróbka (trochę płynu wyleciało mi ze zbiorniczka.... :wink: )

20180307_154806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, krakowiak241 napisał:

U mnie to wygląda trochę inaczej. Z lewej i z prawej jest po jednym osobnym wężyku. Coś bardzo podobnego jak na tym zdjęciu poniżej. Wężyk po prawej stronie na jednym końcu ma coś w stylu kolanka (utwardzone zagięcie). Ten wężyk wyżej na zdjęciu z tym zielonym jest po lewej stronie i nie ma tego kolanka. Podejrzewam, że ktoś je złamał i przerobił w taki sposób. Tak czy siak muszę to wymienić tylko nie wiem czy dostane takie jak mam w aucie. Zaraz zrobię zdjęcie tego z prawej strony tylko muszę odkręcić zbiorniczek płynu chłodniczego bo nie mam dojścia.

5580b1a34841ae473d02aee5a7f7.jpg

Ten przewód wygląda mi na nr 13 ze schematu 078103223B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak faktycznie podobny ale ten schemat chyba dotyczy silnika 30V a ja mam 12V. Byłem teraz w hurtowni i gość potwierdził że ten podobny jak nr 13 ze schematu powinien pasować. Zamówiłem dwa. Do końca tygodnia będzie wszystko wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd...masz tu dobre schemaciki z nr. Chodziło Ci pewnie o nr 29 i 30

image.png

image.png

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma wymieniona pasuje idealnie. Co prawda to zamiennik a nie oryginał ale lepsze od tego co było..... Dwie takie sztuki (szt. ok 34zł w hurtowni, na allegro też widziałem) i problem z głowy.

Dzięki za pomoc

5580b1a34841ae473d02aee5a7f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...