Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AHH zapieczona geometria


SolVay

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim mam pytanie czy to zapieczona geometria bo ostatnio wracając do domu ok 50km/h odcieło mi turbo, po zgaszeniu silnika było okej do samego domu i chwilowo nie pojawiło sie to ponownie, dzisiaj zrobiłem logi i wynika z nich ze w pewnym zakresie przeładowuje, gruszka jest sprawna, sprawdzałem pytanie brzmi czy to zapieczone kierownice czy coś innego? i czy musze rozbierać turbo zeby to wyczyścic czy da się to jakoś bez wyciągania rozruszac?

Wrzucam logi
http://vaglogi.pl/log-011_VUKTl3e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić czy kierownice zmiennej geometrii są zapieczone należy pod gruszkę podpiąć strzykawkę 100 ml z wężykiem i zaciągnąć powietrze. Jeśli sztanga turbo będzie poruszała się w zakresie około 20 mm góra-dół i będzie chodziła lekko, to kierownice nie są zapieczone.

Możesz to sprawdzić również na pracującym silniku podłączając vaga i włączając tryb Basic Settings w grupie 11. Wówczas sztanga będzie cyklicznie otwierała i zamykała kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość sobie zrobienia tego to proponuję turbo na stół i wtedy zobaczysz wszystko ,wyczyścisz ,wypolerujesz i będziesz pewny ze turbo jest OK....Natomiast takie inne zabiegi to nie do końca pewne bo sztanga może chodzić góra -dół w pełnym zakresie ale może się przycinać i nie chodzić płynnie ,czego raczej u Ciebie nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem tylko że zaczyna się od 120km/h odcina turbo, robiłem logi przeładowuje i za dużo powietrza bierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie jeszcze nie sprawdzałem granicy 120km/h ale sprawdzę, vagiem gruszkę sprawdzałem niby chodzi, wydaje mi się że te 2cm się porusza, ale bardziej obstawiłbym że się przycinają kierownice czasem i dlatego przeładowuje, ale póki turbo nie pójdzie na stół to nmogę tylko przypuszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym próbował trochę pogonić dziada na wyższych obrotach tak ok 3tys może więcej,wez go na obwodnice i od ronda do ronda kilka razy 3 i 4 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robie przez ostatni tydzien 3x droga po 50km i do pracy po rozgrzaniu zapodaje własnie w tych okolicach do pieca, i nie odcina jak dotąd, zrobie sobie logi i zobaczę czy coś sie zmieniło po tyg takiej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...