Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka spalonej żarówki


MalyMlawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z żółtą kontrolką spalonej żarówki pojawia się po przełączania świateł na auto wraz z sygnałem dźwiękowym.Wszystkie żarówki są ok.Druga sprawa to na wyświetlaczu gdzie zapala się właśnie ta kontrolka nie wyświetlają się stacje radiowe,trzeba zmienić ustawienia w komputerze czy radiu?Audi a4-b7-2006r.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zamontowanych gdzieś ledów?  Nie zmieniałeś ostatnio żadnej żarówki?Jaki masz komunikat?

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego.Auto posiadam nie cały rok zresztą moje pierwsze Audi.Od początku był błąd z tą kontrolką ja sam osobiście nie wymieniłem żadnej żarówki bo wszystkie są dobre i raczej nie są nigdzie zamontowane ledy.Kontrolka jest barwy żółtej i wygląda jak świateł mijania,pali się tylko wtedy kiedy przełącznik jest w trybie auto.A jeśli chodzi o wyświetlanie radia....orientujesz się kolego?pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cały czas masz błąd w górnym okienku to wydaje mi się że radia nie będzie Ci wyświetlało dopóki nie usuniesz przyczyny. Sprawdź czy postojówki lub oświetlenie tablicy nie jest w ledach-mogą być bez can busa i będzie waliło błędem. Nieraz ktoś wsadził żarówkę na 6v lub 24v i też waliło błędem. A nie masz opisu na fisie pod błędem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic takiego nie mam,ale jesli ręcznie zapalę swiatła kontrolka się nie świeci.Druga sprawa jest taka że na auto w nocy nie podświetlane są zegary a reszta tak....bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przeczytaj ten post - na dole piszą jak zmienić kodowanie aby świeciły zegary.  Na twoim miejscu sprawdziłbym każdą żarówkę bo nawet lekko nadpalona może powodować błąd najpierw zajrzałbym do oświetlenia tablicy czy aby na pewno nie ma tam jakiejś innej żarówki. Masz w b7 a w b7 chyba do ikonki błędu na fisie wyświetla się opis-masz jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest spalona żarówka, a informacja o bładzie czujnika deszczu-zmierzchu.

image.png

Edytowane przez salamon
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam identycznie jak na zdjęciu jeśli przełącznik jest w pozycji auto.Ok sprawdzę wszystkie żarówki w całym aucie i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ,szkoda ci sprawdzać żarówki, ta kontolka mówi ci że nie masz czujnika deszczu zmierzchu ktoś go zakodował choć fizycznie go nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info.Mało wiem jeśli chodzi o ten model ogólnie jestem bardzo zadowolony szkoda tylko że multitronic.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co kolego poradzisz,jest możliwość usunięcia tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak najpierw sprawdz czy masz taki czujnik znajduje się w lusterku wstecznym fotochromatycznym w jego podstawie.Jeśli tak to go wymieniasz i po sprawie.Natomiast jeśli fizycznie go nie ma to wystarczy wykodować go i błąd zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w B7 2007 na 100% powinien być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sitar napisał:

Chyba w B7 2007 na 100% powinien być

Niekoniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest 2006,jutro będę miał możliwość to sprawdzić więc na pewno się odezwę.A jesli chodzi o wyświetlanie radia w miejscu tej kontrolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2006 r były chyba tylko włączniki z auto i myślałem że każde posiada czujnik zmierzchu. Pewnie szybka była wymieniana i ktoś się nie postarał...

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi to taka marka że nie masz nic za darmo ,za wszystko trzeba dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ,masz CLCH czyli tak po naszemu funkcja odprowadzania do domu ,po zamknięciu auta pilotem halogeny świecą ci się jeszcze jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...