Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6 TDI] Wiązka / listwa pompowtrysków


kamilxx006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie sry że zakładam temat ale nie znalazłem tematu żeby się podpiąć :) A więc tak chodzi mi o wiązkę elektryczna wtryskiwaczy na dole podeśle foto.  Mechanik stwierdził że to ona jest winowajcą nie palenia auta na wszystkich garach nie zależnie czy silnik jest zimny czy ciepły. A oto moje pytanie jak to wymienić czy trzeba podnosić/opuszczać silnik czy ściągać głowice ? Bo dzisiaj to rozebrałęm ( ściągłem pokrywe zaworów i nie ma innej możliwości, żeby to wyciągnąć tak jak pisałem wyżej... ) Z tego co czytałem to w b7 normalnie wychodzi to do góry a w b6 ?

 

 

 CZEKAM NA WASZĄ POMOC :) DZIĘKI !

wiązka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podgięcia konektorów, a dopiero potem wymiany listwy. Stara listwa wyjdzie raczej połamana (olej robi swoje) ale nowa po lekkim podgrzaniu opalarką jest na tyle elastyczna, że powoli idzie ją wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem u siebie przyczyny nieco wysokich BIP-ów na pompowtryskach listwę idzię wymienić bez problemu po ściągnięciu pokrywy zaworów i odłączeniu jej z tyłu głowicy.

Nie potrzeba żadnych opalarek itd... moja listwa wyszła bez problemu bez żadnych kombinacji - i załozyłem drugą przy wkładaniu i wyciąganiu trzeba ją zginać inaczej nic nie zrobisz. Nic sie nie uszkodziło a zajeło mi to ok. 30-40min na parkingu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...