Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy to tuleje wozka/sanek? b5 AFN


pdk

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam ciagle problem z zawieszeniem przod i licze ze moze ktos z Was podrzuci jakis pomysl.

odkad mam swoje b5 tlucze mi zawieszenie przod, nie tluka wahcze metalicznie czy puka amortyzator, ale jest po prostu za mocne tluczenie na dziurach az w srodku czuc po plastikach ->doslownie jak "wozem drabiniastym", mam porownanie bo jak jezdze ojca liftem to tam wszystko sztywne, zwarte i tlumi dziury jakby na poziome podwozia a nie niesie po budzie.

Zeby nie bylo ze narzekam na 22-letnie auto z 500k na liczniku nie robiac nic, ale powoli wymieniam czesc po czesci i jak bylo tak jest. Do tej pory: nowe amorki przod, zmienione sprezyny na ori 1ba (byly jakies z d*py), zmienione wszystkie gorne wahacze, dolne rozkrecane i sprawdzane (nie sa idealne ale na pewno nie tluka), drazki stab nowe, koncowki kier nowe, poduszki skrzyni nowe, poduszki silnika ori avon wiadomo uzywki ale nie wylane, sanki dokrecone. I ciagle to samo:facepalm: chetnie wymienie co trzeba ale juz nie wiem co.

Dzisiaj do glowy przyszly mi tuleje sanek? czy to moze byc powod? dodam ze zauwazylem ze na ujemnych temp jest jakby lepiej, tak jakby jakies elem gumowe lepiej to trzymaly/sciskaly. wiec moze to tuleje sanek? z tego co czytam po forum to wymiana sanek to nie takie znowu proste wiec nei wiem czy sie za to brac?

dzieki za wszelkie sugestie!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wymieniłem tuleje sanek w przedlifcie, bo były pozrywane. Powiem ci, że było dokładnie tak jak mi powiedział mechanik przed robotą - różnicy w czymkolwiek żadnej.

Jeżeli nic ci nie stuka, a tłucze, że aż przenosi na budę to ja bym jednak szukał winowajcy w amortyzatorach/sprężynach.

To, że dałeś nowe, to nie znaczy, że są koniecznie odpowiednie. Mogą być o zupełnie innej charakterystyce pracy i takie są efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...