Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Strasznie głośno a aucie


kurak83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam a4 silnik 1.8 125km+automat.Przy 120km\godz. strasznie słychać silnik mam 3100-3200 obrotów.Czy da coś jak kupie ten materiał wygłuszeniowy pod maske czy nie warto kupować.Proszę o info może ktoś już montował.Orginalnie nie występowały w benzynie prawda?Tak słyszałem.POZDRAWIAM Wszystkich FORUMOWICZÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8 ma to do siebie ze jest głośny, podobno ze względu na łańcuch w silniku. Ale jeśli dzwięk ostatnio stał się głośniejszy sprawdz tłumniki i plecionke. Ja wymieniłem plecionke i jest troche ciszej, nie mówie że cicho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie samochodu to nie tylko mata pod maską czy za konsolą. To także drzwi i podłoga. Po prostu całe pudło rezonuje. Ogólnie są dość głośne. Jeżeli masz stare i twarde opony, to będzie je mocno słychać. Jak chcesz mieć cichy samochód to tylko BMW lub Mercedes. :blink: Jest inaczej. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a6 c5 jest 3x cichsze w diselu (v6) od a4 b5 po lifcie w benzynie :gwizdanie: Nie wiem czemu tyle osób upiera sie ze a4 jest ciche... moze w b6 jest jakas roznica ale w b5 jest głośno.... stare mitsubiszi spaj star 1.8 bylo niwarygodnie ciche.....i stabilne lata prod. te same i audi bylo droższe w zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zdejmij pokrywe zaworów i ukarze się ........... łańcuch :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wygłuszenie pod maską. Przy 100km/h 2x ciszej jest w audi a6 2.5tdi akn od 1.8t a4b5....To nie tylko wygłuszenie pod maską. Zwróćcie uwage po otworzeniu maski w a6 jak jest wykonana komora silnika. Nie gołe blachy a w wiekszosci maty akustyczne pochłaniające wibracje i wyciszające prace silnika. Pozatym jest tam sporo "styropianu" upchanego w najmniejsze szparki np. przy nadkolach z przodu z tyłu w bagażniku itp. Ponadto boczki drzwi w a6 a a4..... no coment :wallbash: Dodatkowo całośc nadwozia a6 jest wykonana z lepszych materiałów pochaniających dzwięk.

Jest potworna rożnica jak sie otworzy maski obydwu samochodów. Podnosze maske w 1.8t no i robi sie nieco głośniej... podnosze maske w a6 2.5 tdi i jest 3 razy głośniej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loco - racja, ale to zupełnie inne samochody, A6 to klasa wyżej więc i klasa ciszej. Proponuję matą bitumiczną wygłuszyć drzwi, zrobi się ciszej a i jakość dźwięku się poprawi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...