Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria


Sebastian24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy dobra kategoria fla tego postu ale jestem nowy i prosze o wyrozumialosc. Moj problem wyglada nastepujaca: posiadam Audi a4b5 po lift 1.9tdi 116Km wracalem ostatnio z gniezna s5 i nagle włączył sie tryb awaryjny auto zgaslo wyciekl olej na silnik i pod niego. Nie pilowalem go jechalem ok 130-140km/h . pozniej calkowity brak mocy bo musialen zjechac nanparking jakoes 600m i ledwo co ciagnal na 2 biegu. Autem trzesie i strasznie halasuje. jak myslicie co to moze byc? Auto do mechanika dopiero za tydz bedzie przyjęte a ja nie mam pojecia. Dodam ze od jakiegos czasu turbo sie zawieszalo przy ok 120km/h ale po zgaszeniu silnika wracalo do normy. Dzieki za odp;) 

Edytowane przez Sebastian24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którędy wyciekł olej górą, dołem, bokiem, turbiną, wężami ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę straszyć , ale z opisu objawów wygląda to mi na pęknięty tłok .... :naughty:

Przez odmę mocno sadzi kompresją ?

Jeżeli tak to zwal kolektory dolotowy i wydechowy, zaślep magistralę olejową zasilającą turbinę i spróbuj w takiej konfiguracji odpalić motorówkę .

Jak z zaworu wydechowego któregoś cylindra będzie dymiło mocno na niebiesko albo do tego jeszcze rzygało olejem to będzie potwierdzenie tej tezy :whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wyciekł z srodka silnika. Ciezko mi ocenić skad bo nie sciagalem pokrywy. Jestem typowy laik w temacie motoryzacji ale chciałem sie was poradzic i choc troche uszykowac sie na naprawe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś problem z turbiną i ona mogła się rozsypać i jej części mogły dostać się do silnika albo zassała olej który mógł dostać się tam gdzie nie powinien...  Ciężko coś powiedzieć nie widząc silnika, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...