Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gdzie szukać długości przełożeń ?


tatra-mario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad wymianą skrzynki z 5b na 6b - ale wcześniej chciał bym zobaczyć jakie są różnice długości przełożeń poszczególnych skrzyń. Tylko nie bardzo wiem gdzie szukać danych na ten temat? Rozglądałem sie po forum ale nie znalazłem danych technicznych a jedynie dane testowe użytkowników. Za wszelkie info dziex :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś porównać długości przełożeń z autem które ma skrzynię która cię interesuje tzn: prędkości na poszczególnych biegach przy określonych obrotach :mysli: nie wiem jednak na ile bedzie to miarodajne biorąc pod uwagę ewentualne przekłamania liczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego wolał bym konkretne dane :chytry: I może komuś sie przyda znalazłem coś tutaj http://www.audiklub.org/dane/a4/b5/a4_2.5tdi.html (tylko czy to są pewne dane?) Jak ktoś ma coś więcej to poprosił bym i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie podać przełożenie dla wszystkich oznaczeń skrzyń.

W silnikach 1.9TDI jest kilka rodzajów skrzyń z różnymi przełożeniami.

Podaj oznaczenie (literowe) interesującej Cię skrzyni to postaram się załączyć jej specyfikację.

Chcesz włożyć 6-cio biegową skrzynię do 90KM silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak jadę w trasie to 5b jakoś mało i pomykając 130-140 jak sie dobra drogę spotka to nawet tym 90 źrebaczkom tą szóstkę zarzucił :> , ale właśnie nie wiem jak ta 6 będzie długa czy akurat optymalne jak dla mnie spalanie nie wzrośnie. W benzyniaku(SEAT 1.5 90ps) mam taki przypadek- rozebrałem całą skrzynkę i wymieniłem główne przełożenie [z około 71 na 75 czy coś kolo tego] no i wszystko fajnie ale teraz na 5 to tylko trzymać prędkość można bo z przyspieszaniem ma straszne problemy na 5 i v-max spadł bo silnik nie da rady :( kiedyś wrócę do poprzedniego przełożenia. No ale tamto benzyna a w dieslu moment większy a wiec może nie było by źle.

Zastanawiam sie nad chipem (czytając posty i wnioskuje bezpiecznie z AHU ~115ps~a silnik jest jeszcze ok wiec problemów nie powinno być) i wtedy wymianą skrzyni o ile wywnioskuje ze to ma sens :mysli: i będzie przypływ gotówki :) no ale na początek wolał bym bardziej teoretycznie to rozpatrzyć. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy piątce.. na tym silniku i tak dobrze jej nie rozpędzisz :) Nie będzie trzeba rezać. 6 kalkuluje się przy większej mocy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...