Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wyciek płynu chłodzącego z krućca świec podgrzewających.


sajon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,,

Moja Audiczka zaczęła tracić płyn chłodniczy. Po dokładnych oględzinach motoru, zauważyłem, że płyn chłodniczy ucieka z okolic króćca świec żarowych podgrzewacza tego płyny, z tyłu silnika za komorą zaworów i wtryskiwaczy. Mechanik wymienił jedną świece z pod której wyciekało. Ale teraz zauważyłem iż płyn ucieka dalej z tego samego miejsca.

Czy trzeba wymienić wszystkie pozostałe świece???? Z tego co rozmawiałem z mechanikiem to mówił, że pozostałe świece są dobre. Czy jest możliwość, że mechanik zapomniał założyć jakieś uszczelki pod świece????

Proszę o radę. Przebywam za granicami ale będę miał możliwość zakupienia tych świec w Polsce w najbliższy weekend.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokładniejszych oględzin skąd dokładnie leci. Może z krućca z pod gumowego węża ci leci. Świece są na stożku więc uszczelek się nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Z tego co się zorjentowałem, to wycieka ze świecy żarowej bo płyn chłodzący jest na krućcu od góry.

Orjentuje sie ktoś może ile taka świeca może kosztować??? Dzwoniłem do mechanika i powiedział mi, że za sztukę trzeba zapłacić około 66 zł?? Ja bym musiał wymienić 3 i to juz się robi drogie. Jak się zaczołem dopytywać dlaczego tak drogo to mi powiedział, że to są inne świece jakieś wolnego grzania i są dużo droższe niż normalne. A pozatym wynika z tego, że poprzedni mechanik zamontował mi jakieś gówno bo zapłaciłem za tamtą świece jakieś 30 zł. Co wy o tym sądzicie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie wymieniałem te świece bo miałem spalone. U mnie w okolicy były do kupienia tylko w serwisie po zniżce płaciłem 76 zł za sztukę.

Normalnie podobno kosztują po 98 zł. Także trzeba przygotować się na wydatek około 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pod Warszawą za czterdzieści parę złotych:

http://www.allegro.pl/item541083584_swiece_zarowe_vw_skoda_audi_seat_ford_tdi_beru.html

Od tego człeka .. ale byłem u niego w sklepie ... wszystko ok, ori beru.

Podałem mu numery świec których potrzebowałem zamówił i następnego dnia były do odbioru.

poczytaj tu: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_podgrzewanie_paliwaswiece_zarowespalanie-t61246.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...