Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pomoc przy zaworze N290

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam taką prośbę do was . Czy możecie mi napisać jakąś instrukcję jak poprawnie wymienić zawór N290 znajdujący się na pompie wysokiego ciśnienia ?

Wymieniłem zawór , uruchomiłem napełnianie układu ( tzn pompę wstępną ) , no i auto nie odpala. Rozrusznik kręci ale nie pali ?

Jakieś porady ? oczywiście pod zaworem nie było żadnych opiłków anie żadnego syfu :)
silnik 2.0 tdi 143 hp

z góry dziękuję i Pozdrawiam

Edytowane przez Mickprodigy

Opublikowano
  • Autor

Witam

Doradźcie czy jest sens próbować odłączyć aku na 30 min ?
Jest to możliwe że złapał tryb awaryjny przy wymianie zaworu ?

Nie wierzę że nikt nie potrafi z was pomóc przy moim problemie ...
Pozdrawiam

Opublikowano

Generalnie to niema żadnej specjalnej procedury, sam wykręcałem dwa razy ten za wór i żądnych problemów nie było,

vcds nie pokazuje żadnych błędów ?

Opublikowano

Włącz kilka razy  z poziomu vcds pompkę elektryczną, możesz tez sprawdzić podczas kręcenia czy buduje ciśnienie na szynie CR.. Jeśli wszystko ok nie wywala błędów to musi zaskoczyć..

Opublikowano
  • Autor

Witam 

Otóż wszystko ok, napelniany był kilka razy lecz nie budował  ciśnienia. Pompa i jej stan był odrzucony na starcie, okazało się że zaworek zwrotny znajdujący się w głowicy pompy zawiesił się w pozycji otwartej i pompa nie była w stanie nabić ciśnienia. 

Po tym fakcie walka dalszą trwa, w planach dostanie się do tego zaworu i próba go ożywienia. 

Pozdrawiam i będę informował o jakichś postępach prac. Swoją drogą to jak ktoś ma pompę Bosch CP 4 to w środku nie ma co się zepsuć :-) 

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie 

Postaram się wrzucić zdjęcia z naprawy :-D

Opublikowano
  • Autor

Witam Ponownie
Ok wszystko chodzi , udało mi się uporać z zaworem zwrotnym na pompie, ale ...

wymiana zaworu który dawkuje paliwo do pompy nie spowodowało usunięcia błędu i odcinki silnika przy 3300 obrotów silnika .
błąd to : 5213 - Fuel Rail/System Pressure
          P0088 00 [101] - Too High
          Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 245787 km
                    Date: 2018.03.23
                    Time: 17:58:25

Moje podejrzenie pada na zawór znajdujący się na dystrybutorze . Oba zwory pracują i się wysterowują wydaje mi się prawidłowo. Pracują przy przyspieszaniu w granicy 30-45 %

Jak by ktoś z was mógł mi powiedzieć czy oba zawory się podobnie u was zachowują ?

Pozdrawiam

 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Rozwiązałeś problem?  Napisz co się stało. Chyba dopadła mnie taka sama awaria bo po kontroli czy nie ma opiłków w pompie auto nie odpala. Odpowietrzanie nic nie daje...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.